Perspektywiczne spotkanie w Serocku

22 maja 2019

Autor otodom

Perspektywiczne spotkanie w Serocku

 

 

Jak zmiany trybu życia i wartości zmieniają postawy klientów? Jakie metamorfozy czekają rynek nieruchomości? Jak nowe technologie wpłyną na nasze codzienne życie, ale i funkcjonowanie firm? I w końcu – jakie trendy i nowe modele biznesowe pojawiają się ostatnio na światowych rynkach nieruchomości? O tym wszystkim opowiadała Monika Rudnicka, szefowa serwisu Otodom. Otwierająca imprezę prelekcja była zapowiedzią wszystkiego, co wydarzy się później: wychodziła poza perspektywę „tu i teraz” i inspirowała do szerszej analizy rynkowych uwarunkowań i trendów. Dopełnieniem prezentacji było zaproszenie na scenę Adama Parzusińskiego z firmy Partner Nieruchomości, który podzielił się z uczestnikami spotkania swoim nowym modelem działania.

Do nieschematycznego myślenia zachęcał także kolejny prelegent: Oskar Zięta. Ten światowej sławy projektant wymyka się wszelkim szufladkom. Podczas porywającego wystąpienia pokazał najważniejsze realizacje swojego zespołu, a każda kolejna dowodziła, że warto łamać schematy, iść pod prąd i patrzeć na własną działalność z szerokiej perspektywy.

O zmianie perspektywy pięknie opowiadał z kolei Marek Kondrat. Wybitny aktor, twórca niezapomnianych ról filmowych i teatralnych, po wycofaniu się z ekranu poświęcił się nowej pasji, jaką jest wino. Piękna opowieść nie tylko o tym trunku, ale i wszystkim, co się z nim wiążę okazała się być historią o życiu i o tym, że warto podążać za własnym instynktem, zapanować nad czasem i poświęcić się temu, co bliskie.

Powrót do branżowych tematów nastąpił podczas debaty. Nad tym czy serwisy ogłoszeniowe zastąpią w przyszłości pośredników zastanawiali się: general manager Otodom Monika Rudnicka, futurolożka filozofka i doktor nauk humanistycznych Aleksandra Przegalińska, ekspert w dziedzinie emocji profesor Rafał Ohme i przedstawicielka Rady Doradczej Klientów Otodom i całej branży – Katarzyna Czerwiak z Grupy.PRO. Debata, która słusznie budziła spore emocje, dała widzom spojrzenie z wielu perspektyw.

Publiczność zmieniła się w twórców podczas warsztatów z design thinking. W losowo dobranych grupach najlepsi pośrednicy opracowywali strategie produktów dla sklepu spożywczego przyszłości, nie ograniczając się do teoretycznych rozważań, ale i przechodząc do tworzenia kreatywnych prototypów wózków sklepowych (lub tego, co je zastąpi). Nie zabrakło odjechanych pomysłów i przede wszystkim okazji do integracji.

Jeszcze więcej było ich w części wieczornej. Rozpoczęło ją wręczenie nagród Lider Nieruchomości Otodom (przeczytaj relację), a po uroczystej kolacji na scenie pojawili się znakomici, muzyczni goście: Fisz Emade Tworzywo. Nie obyło się bez bisów, a później – zabawy do późnych godzin przy dźwiękach energetycznego Groove Cover Band i DJa.

Czwarte Spotkanie Liderów Nieruchomości zachęcało do spojrzenia na życie i pracę z innej perspektywy. Z pewnością otworzyło też wiele perspektyw współpracy na najbliższą przyszłość. Być może część wspólnych przedsięwzięć najlepszych polskich pośredników stanie się tematem ich rozmów już za rok!

 

SPRAWDŹ LAUREATÓW NAGRODY LIDER NIERUCHOMOŚCI 2019!

 

 

 

 

 

Artykuł zaktualizowany: 13 maja 2020

Udostępnij