Nowe mieszkania od dewelopera

 

   Na skróty

 

Mieszkania od dewelopera

Aby mieszkania się sprzedawały, deweloper musi budować takie lokale, których szukają klienci i – co najważniejsze – tam, gdzie szukają ich klienci. Dotyczy to wszystkich nieruchomości. Nawet tych o odpowiednim rozkładzie, w cenie poniżej średniej rynkowej stawki oraz wyższym od przeciętnego standardzie. 

Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom zaznacza, że jeśli projekt dewelopera będzie zlokalizowany w niewłaściwej okolicy, to można z dość dużym prawdopodobieństwem zakładać, że inwestor będzie miał problem z jego komercjalizacją. Lokalizacja to bowiem najważniejsza cecha mieszkania, która jest rozpatrywana przez kupujących, zaraz po cenie.

 

Wymarzona lokalizacja na nowe mieszkanie

Idąc tym tropem – a więc opierając się na założeniu, że deweloperzy budują tam, gdzie ludzie chcą mieszkać – poniżej przedstawiliśmy rejony z największą i najmniejszą liczbą mieszkań dostępnych prosto od dewelopera, na głównych rynkach mieszkaniowych.

 

Dzielnice z największą i najmniejszą liczbą dostępnych mieszkań na pierwotnym rynku mieszkaniowym w poszczególnych miastach

Miasto

Dzielnica z największą liczbą dostępnych mieszkań

Liczba dostępnych mieszkań

Dzielnica z najmniejszą liczbą dostępnych mieszkań

Liczba dostępnych mieszkań

Warszawa

Białołęka

1 620

Żoliborz

18

Kraków

Dębniki

423

Bieńczyce

6

Wrocław

Krzyki

2 420

Stare Miasto

470

Poznań

Nowe Miasto

1 459

Wilda

219

Opracowanie Twoje-miasto.pl dla serwisu Otodom na podstawie danych serwisu Otodom.

 

Jaka jest dostępność mieszkań deweloperskich? 

W Warszawie najwięcej nowych mieszkań – aż 1 620 – czeka na osoby, które planują zamieszkać na Białołęce. O tym rejonie stolicy powiedziano i napisano już chyba niemal wszystko. Może on pochwalić się zdecydowanie najmłodszą tkanką mieszkaniową w stolicy. Z kolei Żoliborz jest dzielnicą, gdzie obecnie najtrudniej jest spotkać mieszkanie od dewelopera. Żoliborz, za to może szczycić się sporą ofertą lokali z rynku wtórnego. 

 

Mieszkania deweloperskie w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu

W Krakowie deweloperzy największy wybór nowych mieszkań oferują na Dębnikach. Można tam wybierać spośród 423 nieruchomości. Najmniej mieszkań od dewelopera w grodzie Kraka znajduje się na Bieńczycach. Należy podkreślić, że w przypadku Warszawy i Krakowa uwzględniony został obecny podział terytorialny wyróżniający po 18 dzielnic w każdym z tych miast. 


Z kolei w przypadku Wrocławia i Poznania przyjęto podział na 5 dawnych, dużych dzielnic. Krzyki we Wrocławiu (2 420), Nowe Miasto w Poznaniu (1 459) – to rejony, gdzie najwięcej lokali mieszkalnych z pierwszej ręki czeka na nowych właścicieli. Najmniej nowych M dostępnych jest za to, odpowiednio na terenie Starego Miasta oraz Wildy.

 

   Przeczytaj również