Białołęka to nie Mokotów

W Warszawie zdecydowanie największa oferta mieszkań od dewelopera zlokalizowana jest na Białołęce. W tym rejonie stolicy liczba lokali mieszkalnych wynosi 1 206. Drugi w kolejce jest Mokotów, gdzie znajduje się 807 takich nieruchomości. Jarosław Krawczyk z serwisu Otodomzaznacza, że te dwie dzielnice całkowicie się między sobą różnią. Białołęka ze względu na rodzaj oraz sam wiek zabudowy i ościenną lokalizację - bardziej, niż standardową miejską dzielnicę przypomina podmiejską sypialnię. Z kolei Mokotów stanowi typową, zlokalizowaną blisko centrum miejską dzielnicę, ze zwartą zabudową. Wtóruje mu Agata Polińska z serwisu Otodom:  – Mokotów i Białołęka to dwa miejsca dobre do zamieszkania, ale dla klientów z dwóch różnych segmentów. Po mimo wszystkich różnic obydwa te rejony z uwagi właśnie na swoje odmienne cechy, stanowią świetne miejsce dla aktywności deweloperów.

 

W Krakowie Bronowice

W Krakowie osoby rozglądające się za nowym M powinny skoncentrować poszukiwania na terenie Bronowic i Czyżyn. Bowiem właśnie w tych dzielnicach grodu Kraka czeka najwięcej takich lokali. Są to dwie dzielnice, które od jakiegoś czasu przeżywają swój renesans. Zwłaszcza Czyżyny, jako część dawnej dużej dzielnicy Nowa Huta w ciągu ostatnich lat całkowicie zmieniły swój obraz. Obecnie stały się już jednym z bardziej modnych miejsc do zamieszkania w Krakowie.

We Wrocławiu zdecydowanie najwięcej nieruchomości mieszkaniowych z pierwszej ręki czeka na nowych właścicieli na terenie dawnych dzielnic Krzyki i Śródmieście.

Z kolei w Poznaniu firmy deweloperskie najbardziej upodobały sobie dawny Grunwald oraz Nowe Miasto. 

 

Dzielnice z największą ofertą nowych mieszkań w poszczególnych miastach

Miasto

Dzielnice z największą ofertą

Liczba mieszkań

Warszawa

Białołęka

1 206

Mokotów

807

Kraków

Bronowice

648

Czyżyny

264

Wrocław

Krzyki

965

Śródmieście

578

Poznań

Grunwald

366

Nowe Miasto

150

Opracowanie Emmerson Realty dla serwisu Otodom, na podstawie danych serwisu Otodom

 

ZNAJDŹ MIESZKANIE W OTODOM