Dom, czy mieszkanie – wybór wydaje się prosty

31 maja 2019

Autor otodom

Dom, czy mieszkanie – wybór wydaje się prosty

 

 

Z zielenią czy bez?

Zwolennicy mieszkania w bloku zazwyczaj zwracają uwagę, że lokal mieszkalny to lepsza lokalizacja i większa wygoda. Odnosząc się do lokalizacji warto zaznaczyć, że jak tłumaczy Łukasz Cudek prezes Albero Invest „dzisiaj nowe inwestycje mieszkaniowe oraz te złożone z domów w zabudowie bliźniaczej, bądź szeregowej są zwykle sytuowane w podobnej odległości od centrum. Projekty mieszkalnictwa wielorodzinnego i jednorodzinnego obecnie wzajemnie ze sobą konkurują, w tych samych częściach miasta. W Warszawie przykładem może być nowe budownictwo na Ursusie, Ursynowie, Białołęce czy Wilanowie. Zabudowa według z góry narzuconego schematu - bloki w centrum, domy jednorodzinne na obrzeżach – dzisiaj po prostu nie przystaje do szybko zmieniającej się rzeczywistości na rynku mieszkaniowym”. Antagoniści mieszkania we własnym budynku podkreślają również, że przy domu przecież co chwilę trzeba coś robić, chociażby skosić trawnik. Jednak wcale nie musi być to regułą. Chcąc odpocząć po pracy na łonie natury w otoczeniu nawet niewielkiej zieleni wystarczy bowiem nie kupować wielkiego areału. Na rynku funkcjonuje coraz więcej projektów zabudowy jednorodzinnej, w których przyszły właściciel nieruchomości w zależności od swoich potrzeb, może wybrać większą lub mniejszą działkę. Może ona służyć tylko do odpoczynku, ewentualnie zorganizowania niewielkiego grilla dla rodziny lub najbliższych znajomych. Osoby bardziej ambitne, które czują potrzebę np. stworzenia własnego ogrodu również mogą znaleźć coś dla siebie.

 

 

Finanse wskazują odpowiedź

Spoglądając na postawione w tytule pytanie od drugiej strony, należy podkreślić, że dom czy to w zabudowie szeregowej czy bliźniaczej ma nad mieszkaniem jedną, fundamentalną przewagę. Jest to przewaga finansowa. Generalnie na zakup dwóch nieruchomości – dużego mieszkania oraz własnej posesji – o zbliżonym metrażu, trzeba dzisiaj wydać mniej więcej tyle samo. Jednakże sam zakup mieszkania nie oznacza wcale końca wydatków, z czym zgodzą się nawet „zatwardziałe mieszczuchy”. Warto pamiętać, że w mieszkaniu trzeba jeszcze co miesiąc opłacać czynsz. A ten w przypadku dużych mieszkań potrafi osiągać całkiem spore rozmiary. Rozmiary, które mogą skutecznie drenować domowy budżet.

 

 

Modernizm na Ursynowie

Inwestycją, która łączy atuty mieszkania w bloku oraz w domu jednorodzinnym jest projekt Modern House, usytuowane w zielonej części Ursynowa. Osiedle, którego budowa już się rozpoczęła oferuje swoim przyszłym mieszkańcom 22 dwulokalowe, jednopiętrowe budynki mieszkalne o metrażu od 100 mkw. do 132 mkw. Nazwa inwestycji - co warte podkreślenia - nie wzięła się znikąd. Trzeba bowiem zaznaczyć, że jest to miejsce przede wszystkim dla osób, które cenią niebanalną architekturę i które w życiu codziennym lubią otaczać się unikatowym designem. Już na pierwsze spojrzenie widać, że bryła każdego z budynków wymyka się ogólnie przyjętym schematom i może przyciągać oko zazdrosnych przechodniów. Inwestor zadbał również, aby kupujący mogli wybrać wielkość przynależnego ogródka, który może zawierać się w metrażu od 75 mkw. do 362 mkw.

 

Kup i odpocznij na wakacjach!

Świetna lokalizacja i nieszablonowy projekt to jednak nie wszystkie atuty Modern House. Dobrą wiadomość dla osób zainteresowanych może stanowić fakt, że na zbliżający się sezon wakacyjnych wojaży inwestor przygotował specjalną ofertę. Przy zakupie domu każdy klient otrzyma voucher o wartości 10 tys. zł, do wykorzystania w biurze turystycznym na dowolnie wybraną wycieczkę. Dlatego dobrze jest skorzystać z tej propozycji właśnie teraz!

 

SPRAWDŹ INWESTYCJĘ MODERN HOUSE W OTODOM

 

 

 

Artykuł zaktualizowany: 13 maja 2020

Udostępnij