Columbus: tak się buduje!

30 kwietnia 2020

Autor otodom

Teraz, gdy na ścianach nośnych czwartej kondygnacji ułożone zostaną wszystkie płyty filigranowe, po raz ostatni nad budynkiem zawiśnie ramię pompy, z której poleje się beton. Potem jeszcze tylko kilkanaście rzędów cegieł tworzących ściany poddasza i... robota wykonana! Stan surowy otwarty gotowy do odbioru!

Robotnicy nie zacierają jednak rąk – wiele zadań realizowanych jest jednocześnie wewnątrz budynku. I tak: w każdym z mieszkań parterowych gotowe są już ściany działowe (dotyczy to także niemal wszystkich mieszkań znajdujących się na pierwszym piętrze). Dodatkowo, we wszystkich otworach okiennych mieszkań na parterze pojawiły się okna.

- W każdym z lokali zamontowane zostaną sześciokomorowe okna marki Bertrand - informuje Martyna Musiał, wiceprezes spółki BMC, która jest inwestorem całego przedsięwzięcia. - To wysokiej klasy stolarka okienna, przygotowana w oparciu o jeden z najlepszych obecnie na rynku profili okiennych, Gealan S8000 IQ.

Warto też dodać, że okna w mieszkaniach parterowych wyposażone są w podwójnie klejone szyby oraz zawiasy antywyważeniowe.

Postęp prac widać także bardzo wyraźnie, gdy zajrzeć do hali garażowej - dziesiątki metrów rur i kabli dowodzą, że równie sprawnie idą też prace związane z budową instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych. Prace w tym zakresie prowadzone są także w poszczególnych mieszkaniach.

Zgodnie z harmonogramem, budowa Columbusa zakończyć się powinna w czerwcu przyszłego roku, zaś w lipcu i sierpniu przeprowadzone zostaną wszelkie formalności związane z przekazaniem praw do poszczególnych lokali, na koniec zaś - kluczy do mieszkań.
- Będzie to sześćdziesiąt komfortowych mieszkań i apartamentów - dodaje Maryna Musiał. - Wiele z nich z widokiem nie tylko na pobliski park, lecz także na Zatokę Gdańską.

Dostęp do wszystkich lokali umożliwią dwie cichobieżne windy, które docierać będą na każdą kondygnację - także do przestronnej hali garażowej, w której, prócz miejsc parkingowych, przewidziano także praktyczne boksy na akcesoria samochodowe. Dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców teren zostanie ogrodzony, a w mieszkaniach zainstalowane zostaną wideodomofony.

Dowiedz się więcej o inwestycji Columbus >>

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej inwestycji, na której znaleźć można m.in. aktualne zdjęcia z placu budowy Columbusa. Zapraszamy także do naszego biura sprzedaży na I piętrze Centrum Kwiatkowskiego w Gdyni.

Artykuł zaktualizowany: 13 maja 2020

Udostępnij