Kwartalnik Mieszkaniowy – II kwartał 2023

Raport o sytuacji na rynku mieszkaniowym oraz najmu w Polsce

Raport Otodom i Polityki Insight o sytuacji na rynku mieszkaniowym w II kwartale 2023 roku

  • W II  kwartale 2023 r. średnich ceny ofertowe sprzedaży wzrosły o 3% kw/kw. To największe podwyżki od schłodzenia popytu w połowie ubiegłego roku.
  • W ujęciu rocznym wzrost cen wyniósł 6,4 %.
  • Nowe mieszkania wystawione przez deweloperów podrożały w ciągu II kwartału o 3,4 %, a na rynku wtórnym o 2,5 % kw/kw.
  • Do 88 dni skrócił się czas wyświetlania ofert. Kwartał wcześniej było to 101 dni.
  • Rynek najmu nasycił się małymi mieszkaniami. Świadczy o tym 1,1% spadek cen najmu w segmencie mieszkań do 40 m2 o 1,1 proc.
  • Znacząco wzrosła liczba ofert nowych domów. Najbardziej, bo o 18 % kw/kw w segmencie domów wolnostojących na działkach do 500 m2.
  • Liczba ofert działek budowlanych osiągnęła najwyższy poziom od 2020 r.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z kolejnym wydaniem Kwartalnika Mieszkaniowego. Jest to raport o rynku mieszkaniowym w Polsce, który powstaje przy współpracy ekspertów Otodom i Polityki Insight. Publikacja przygotowana jest na podstawie danych statystycznych z serwisu Otodom oraz z Otodom Analytics. Zawiera zestawienie analiz, które w ujęciu kwartalnym opisują rynek pierwotny i wtórny, a także rynek najmu. Wśród nich znaleźć można dane o cenach i dostępności ofert w podziale na szereg kategorii (m.in. wielkość nieruchomości, lokalizację, wiek). Wszystkie statystyki opatrzone są komentarzem eksperckim.

Dodatkowo publikacja zawiera prezentację graficzną geograficznego rozkładu cen ofertowych sprzedaży mieszkań w największych polskich miastach.

Zapraszamy do lektury!

Kontakt dla mediów: Biuro Prasowe Otodom, otodom@linkleaders.pl


Zobacz również wcześniejsze raporty Otodom i Polityki Insight: PRZEGLĄDAJ

Back to top button