Konkurs Lider Nieruchomości – rewolucyjne zmiany w jubileuszowej edycji

Przed nami kolejna, jubileuszowa 5 edycja konkursu Lider Nieruchomości, która będzie przełomowa – nie tylko ze względu na zmiany i ulepszenia w dotychczasowej metodologii – ale przede wszystkim dlatego, że po raz pierwszy w historii obok najlepszych agencji nieruchomości, na podium obok agentów staną również najlepsi deweloperzy.

Mimo zmian, cel konkursu pozostaje ten sam: wyłonienie najlepszych ekspertów w branży, którzy swoją postawą i podejściem dają świadectwo najlepszych praktyk biznesowych, pozwalających kształtować ich pozytywny wizerunek oraz wspierać profesjonalizację całego rynku nieruchomości. Jako najpopularniejszy serwis z nieruchomościami w Polsce, czujemy potrzebę, by każdemu uczestnikowi rynku dostarczać jak najlepszych narzędzi i wiedzy, aby móc skutecznie działać w branży. 

Nowa kategoria, by wyłonić Liderów z całego rynku

Rynek nieruchomości wymaga szybkich reakcji, elastyczności oraz szeregu innych kompetencji, a konkurs Lider Nieruchomości jasno wskazuje czym powinni cechować się najlepsi, wyłania liderów w branży, ale też inspiruje do działania pozostałych. Nasz cel jakim jest profesjonalizacja branży skłonił nas też do odważnego kroku: rozszerzenia konkursu o kategorię deweloperów – popularność poprzednich edycji przekonała nas, że również przedstawiciele rynku pierwotnego powinni był częścią naszej inicjatywy.

Metodologia konkursu Lider Nieruchomości – różne rynki, różne podejście

By jak najlepiej móc weryfikować jakość obsługi klienta, świadome podejście do biznesu czy sięganie po najnowsze rozwiązania na rynku, każdego roku ulepszamy formułę konkursu oraz kryteria oceny na poszczególnych etapach. W ten sposób mamy pewność, że przyjęte zasady w jak najbardziej precyzyjny sposób odpowiadają na dynamicznie zmieniające się potrzeby całego rynku. Podczas piątej edycji stanęliśmy przed wyzwaniem stworzenia zupełnie nowej metodologii dla deweloperów. Zdajemy sobie sprawę z różnic w pracy agencji oraz dewelopera, dlatego wraz z niezależną agencją badawczą IQS, opracowaliśmy tegoroczną metodologię, która jest osobna dla każdej kategorii i odpowiada jej specyfice.

Zmiany na rzecz jakości – agencie, sprawdź co Cię czeka!

Zaproszenie do konkursu deweloperów to nie jedyne zmiany: agencje nieruchomości również muszą przygotować się na kilka nowości. Pierwszą z nich jest brak zgłoszeń – chcemy zrealizować wyzwanie maksymalizacji skali ocenianych agencji i uczestników konkursu wyłonić spośród wszystkich agencji dostępnych na  Otodom. Nominacje agencji odbędą się na podstawie m.in. badania  jakościowego ich ogłoszeń w serwisie oraz działania zgodnie z regulaminem. Z każdego województwa wyłonionych zostanie 10 najlepszych agencji, które zmierzą się w kolejnych etapach. Dzięki objęciu badaniem wszystkich agencji dostępnych w serwisie, otrzymamy szeroki obraz świadczonych usług oraz będziemy mogli jasno wskazać obszary do optymalizacji i poprawy wszystkim agencjom, a co za tym idzie, skutecznie profesjonalizować rynek.

W kolejnych etapach pojawią się także zupełnie nowe dla Lidera Nieruchomości metody weryfikacji, m.in. głosowanie innych agencji nieruchomości, by ocenić wizerunek danej agencji w branży. W ten sposób chcemy dać agencjom nieruchomości  wpływ na to, kto będzie reprezentował ich jako Lider w kolejnym roku. Pojawi się także wywiad pogłębiony z właścicielami biura, by poznać podejście do odpowiedzialnego biznesu i metod pracy agencji. Takie rozwiązania pomogą nie tylko na uwzględnienie bardzo różnych perspektyw i jeszcze rzetelniejszą ocenę.

Szczegółowe kryteria oceny oraz przebieg poszczególnych etapów zostanie podany wkrótce.

Deweloperze – stań na podium i potwierdź najwyższą jakość swoich usług

W tym roku po raz pierwszy w konkursie Lider Nieruchomości wezmą również udział deweloperzy. To kolejne z działań Otodom, które ma nie tylko zapewnić całościowe podejście do profesjonalizacji rynku, ale też wesprzeć ekspertów z rynku w pracy nad poprawą ich wizerunku. Wiemy, że wielu deweloperów na rynku jest przykładem świadomych działań i starają się nie tylko tworzyć kolejne inwestycje, ale przede wszystkim tworzyć miejsca i oddawać swoim klientom wysokiej jakości efekt końcowy. Dlatego Lider Nieruchomości jest ważny nie tylko po to, by wskazywać kierunki w jakich powinna zmierzać branża, ale też, by uświadomić potencjalnych klientów o wartości, jakiej dostarczyć może dobry deweloper.

W konkursie wziąć udział może każdy deweloper, który spełni wymogi formalne. O przejściu do kolejnych etapów decydować będą wyniki metodologii opracowanej przez niezależną agencję IQS, która skupiać się będzie na jakości usług, a także ich efektywności. Brane pod uwagę będą m.in. takie aspekty jak transparentność informacji zamieszczanych w sieci, obsługa klienta zbadana poprzez Mystery Shopper, a także wyniki obrady Kapituły, której członkowie to eksperci w tematach związanych ściśle z rynkiem deweloperskim takimi jak: socjologia, architektura, badania, ruchy miejskie, etc.

W tym roku, spośród wszystkich deweloperów zgłoszonych w konkursie wyłonimy 8 Liderów Nieruchomości. Najlepsi deweloperzy zostaną wybrani z 7 regionów głównych: Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków, Trójmiasto, Górny Śląsk, zostanie także przyznana 1 nagroda dla najlepszego dewelopera z tzw. regionów wschodzących, nie ujętych we wcześniejszych regionach, dzięki czemu zapewnimy inkluzywność konkursu – dołączyć do niego będą mogli wszyscy deweloperzy, bez względu na skalę prowadzonej działalności i bez obowiązku bycia klientem Otodom.

Szczegółowe kryteria oceny oraz przebieg poszczególnych etapów zostanie podany wkrótce.

Warto być Liderem – Nagrody dla zwycięzców

Wyłonienie najlepszych w swojej dziedzinie ma nie tylko dać potencjalnym klientom ranking najlepszych firm w danym regionie. To także promowanie najlepszych firm i wspólne działania na rzecz profesjonalizacji branży. Liderzy angażowani są w wiele inicjatyw Otodom, które pozwalają promować ich wizerunek w mediach, również ogólnopolskich, co ma ogromny wpływ na ich promocję oraz budowanie wizerunku eksperta.

Tegoroczni Liderzy, poza oczywiście tytułem i statuetką, otrzymają bogaty pakiet świadczeń PR w mediach lokalnych oraz ogólnopolskich, zestaw materiałów graficznych i możliwość posługiwania się nimi we własnych kanałach społecznościowych. Wezmą także udział w uroczystej gali, która jest wyjątkowym i uroczystym wydarzeniem w branży, pozwalającym zbudować nieocenione relacje, wymienić się wiedzą i doświadczeniami oraz przede wszystkim świętować zwycięstwo. Relację z zeszłorocznego wydarzenia znaleźć można tutaj: Święto najlepszych w branży: uroczysta kolacja z Liderami Nieruchomości Otodom – Blog Otodom. Szczegóły można znaleźć też na stronie: Lider Nieruchomości 2022 – 5. edycja (otodom.pl)

Back to top button