Otodom wyłonił Liderów: najlepszych agentów nieruchomości i najlepszych deweloperów w Polsce

Zobacz kto otrzymał tytuł Lidera Nieruchomości Otodom 2022

Rynek nieruchomości doświadcza dynamicznych zmian, dlatego potrzebujemy prawdziwych autorytetów, którzy będą wyznaczać ich kierunki. W piątek 21 kwietnia 2023 r. poznaliśmy laureatów konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2022 – agencje nieruchomości i deweloperów, którzy świadczą najlepszej jakości usługi i poprzez profesjonalne podejście do obsługi klienta budują nowe standardy w branży. 

Po raz piąty wyłoniono ambasadorów najlepszych praktyk

Właśnie zakończona edycja konkursu Lider Nieruchomości Otodom – jedynego takiego konkursu branży – pozwoliła na wyłonienie najlepszych agencji nieruchomości już po raz piąty. Pierwszy raz w historii w szranki o miano lidera stanęli natomiast deweloperzy.

Celem konkursu było wyłonienie firm, które w 2022 roku wyróżniały się najlepszą jakością świadczonych usług i dokładały starań, by zadbać o potrzeby klienta na każdym etapie procesu obsługi. Ideą, która przyświeca organizatorowi już od samego początku jest promowanie najlepszych praktyk kształtujących pozytywny wizerunek i wpływających na profesjonalizację całej branży. Otodom ma świadomość swojej odpowiedzialności za motywowanie podmiotów działających w tym sektorze do nieustannego podnoszenia wiedzy i kompetencji w zakresie najwyższych standardów działania. 

– Konkurs Lider Nieruchomości Otodom ma prowadzić do czegoś więcej niż wręczenia statuetek i pogratulowania najlepszym. To przede wszystkim dążenie, by wszyscy klienci – niezależnie od tego czy sprzedają, kupują czy wynajmują, mogli korzystać z najwyższej jakości usług. Poprzez wskazanie firm, które je świadczą, przykładów do naśladowania, dajemy nie tylko jasny sygnał, że pośrednicy nieruchomości i deweloperzy to godni zaufania partnerzy. Wyłaniamy również ambasadorów najlepszych praktyk.

Marcin Kawecki, General Manager for Real Estate Poland, Grupa OLX.

NAJLEPSZE AGENCJE NIERUCHOMOŚCI

DOLNOŚLĄSKIEWro Nieruchomości
KUJAWSKO-POMORSKIECentrum Nieruchomości KOPERNIK
LUBELSKIE 4te Piętro
LUBUSKIE Skorecki Nieruchomości
ŁÓDZKIEMr. House
MAŁOPOLSKIERoyal Space
MAZOWIECKIE Vilea Property Boutique
OPOLSKIE PC Kancelaria Nieruchomości
PODKARPACKIE Freedom Nieruchomości Rzeszów
PODLASKIE Express House Real Estate
POMORSKIEWhite Wood Nieruchomości
ŚLĄSKIE Zboralscy Group
ŚWIĘTOKRZYSKIEGreathouse
WARMIŃSKO-MAZURSKIETreeHouse Nieruchomości
WIELKOPOLSKIEManufaktura Mieszkań
ZACHODNIOPOMORSKIEGaleria Nieruchomości

NAJLEPSI DEWELOPERZY

RYNKI GŁÓWNE – GÓRNY ŚLĄSKTDJ Estate
RYNKI GŁÓWNE – KRAKÓWDevelia
RYNKI GŁÓWNE – ŁÓDŹECHO INVESTMENT
RYNKI GŁÓWNE – POZNAŃRBW
RYNKI GŁÓWNE – TRÓJMIASTOALLCON Osiedla
RYNKI GŁÓWNE – WARSZAWARonson Development
RYNKI GŁÓWNE – WROCŁAWTrei Real Estate Poland
RYNKI WSCHODZĄCEIppon Group
zwycięzcy konkursu Lider Nieruchomości 2022 - najlepsi deweloperzy i agencje

Sprawdzian dla wszystkich agencji

Piąta edycja konkursu przyniosła szereg zmian. Przede wszystkim zmieniła się formuła uczestnictwa. Dotychczas udział w nim był dobrowolny. To biura nieruchomości poprzez dedykowany formularz zgłaszały chęć przystąpienia do rywalizacji. W 5. edycji to Otodom – na podstawie oceny jakościowej ogłoszeń z 2022 roku – we współpracy z firmą badawczą IQS, przebadał wszystkie agencje wystawiające swoją ofertę w serwisie i w ten sposób wyłonił najlepsze agencje z każdego województwa oraz nominował je do udziału w konkursie. 

Na ostatniej prostej spośród wszystkich uczestników wyłoniona została ścisła czołówka nominowanych w każdym z województw, a następnie zwycięzca, który w danym regionie może być wzorem do naśladowania.

Najlepsi deweloperzy po raz pierwszy w konkursie

Bardzo ważną zmianą było również rozszerzenie formuły konkursu o graczy z rynku pierwotnego – a zatem firmy deweloperskie.

Dziś właściwie trudno mówić o rynku mieszkaniowym nie uwzględniając rynku deweloperskiego. Obserwując ścieżkę klienta w naszym serwisie zauważyliśmy, że rozpoczynając poszukiwanie mieszkania zaledwie mała, nie przekraczająca 20% grupa nabywców ma sprecyzowane oczekiwanie z którego rynku – pierwotnego czy wtórnego – ma pochodzić mieszkanie. Wzajemne oddziaływania są silne na tak wielu polach, że z naszej perspektywy praktycznie nierozerwalne. Dlatego również deweloperów mamy dziś w tym gronie.

Marcin Kawecki, General Manager for Real Estate Poland, Grupa OLX.

Aby wyłonić najlepszych, podobnie jak w przypadku agencji nieruchomości, kandydatów poddano drobiazgowej ocenie. Pod uwagę brano zarówno małe, jak i duże firmy. Specjalnie powołana kapituła konkursowa oceniała deweloperów w oparciu o dedykowany algorytm, zgodnie z którym analizowano m.in. dane jakościowe, ale również poziom obsługi klienta oraz wizerunek, jaki uczestnicy konkursu budują na rynku. Dzięki temu mogliśmy poznać liderów z 7 rynków głównych oraz rynku wschodzącego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Relacja z gali konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2022

Back to top button