Relacja z gali finałowej 5. edycji konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2022

Po raz piąty wręczone zostały statuetki przyznawane przez Otodom firmom, które najlepiej dbają o jakość obsługi klienta. W tym roku podczas uroczystej gali finałowej konkursu obok agencji nieruchomości stanęli również deweloperzy. Kto zasłużył na miano Lidera Nieruchomości Otodom 2022? Obejrzyj relację video.

VIDEO

Otodom, jak co roku, uhonorował najlepsze na rynku agencje nieruchomości. Jubileuszowa edycja zyskała jednak nowe oblicze. Po raz pierwszy w ramach konkursu Lider Nieruchomości oceniono wszystkie agencje, które wystawiają swoje oferty za pośrednictwem Otodom, a nie tylko te, które same się do niego zgłosiły (jak to miało miejsce w poprzednich edycjach). Poza tym analiza obejmowała również rynek nowych mieszkań, a o miano lidera walczyli także deweloperzy.

W obu przypadkach najważniejszym dla Otodom elementem była jakość obsługi klienta w całym procesie sprzedaży. Metodologię badania dostosowano do odmiennej specyfiki działalności obu grup. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała niezależna agencja badawcza IQS. By zdobyć tytuł Lidera Nieruchomości, laureaci musieli wykazać się na wielu polach. W celu wyłonienia liderów Otodom przeprowadził wieloetapowe badanie. Pod lupę zostały wzięte najdrobniejsze detale, wpływające na jakość obsługi, m.in.: jakość ogłoszeń (także zdjęć), liczba transakcji, rzetelność ofert. Poziom obsługi i kontaktu z klientem sprawdzono metodą mystery shopper (tajemniczy klient). 

Intencją Otodom w momencie tworzenia tego konkursu było jak najlepsze zrozumienie specyfiki usług, które firmy działające na rynku nieruchomości świadczą na rzecz swoich klientów oraz dostarczenie wszystkim jego uczestnikom – na podstawie rzetelnych badań – rekomendacji do doskonalenia swojej działalności. Chcieliśmy też wyróżniać profesjonalistów, którzy zapewniają klientom najwyższej jakości usługi. Tych, których działalność może być wzorem do naśladowania. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu takich firm oraz promocji najlepszych praktyk możemy wpływać na jeszcze lepsze standardy.

Marcin Kawecki, General Manager Real Estate PL w Grupie OLX

Wyłoniono najlepsze agencje w każdym województwie oraz najlepszych deweloperów na siedmiu największych rynkach (Górny Śląsk, Kraków, Łódź, Poznań, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław) oraz rynki wschodzące.

ZOBACZ: Firmy nagrodzone tytułem Lider Nieruchomości 2022

Poznaj również: Agencje nominowane do tytułu Lider Nieruchomości Otodom 2022

Poznaj również: Deweloperów nominowanych do tytułu Lider Nieruchomości Otodom 2022

Relację z gali finałowej konkursu transmitował była na żywo w serwisie WP.

Back to top button