Lider nieruchomości – nagrodzeni deweloperzy 

Tegoroczny Lider Nieruchomości był rewolucyjny – po raz pierwszy w konkursie zostali uwzględnieni również deweloperzy. Którzy deweloperzy wyróżnili się usługami najwyższej jakości i profesjonalnym podejściem do obsługi klienta? Przedstawiamy laureatów. 

W piątek 21 kwietnia 2023 r. poznaliśmy laureatów konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2022. W tegorocznej edycji poza agencjami nieruchomości wyróżnieni zostali także deweloperzy z 7 rynków głównych oraz rynku wschodzącego.

Bioróżnorodne, inkluzywne, prospołeczne

Do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowało się 5 najlepszych firm deweloperskich z każdego z 8 rynków. Kapituła konkursu Otodom oceniła inwestycje deweloperów oraz wyłoniła zwycięzców. Wpływ na ocenę inwestycji miała: forma i spójność, kontekst, inkluzywność, sąsiedzkość/społeczność, środowisko i ergonomia. 

O zwycięstwie decydowała zatem relacja inwestycji z otoczeniem, bogate zagospodarowanie terenu, dostępność dla klientów o różnorodnych potrzebach czy sprawny i uczciwy marketing. To odpowiedź na realne, codzienne potrzeby użytkowników

Jeśli chcesz poznać dokładne zasady konkursu, przeczytaj: Lider Nieruchomości na rynku pierwotnym – co oceni Kapituła konkursu?

Nagrodzeni deweloperzy z poszczególnych regionów

Piątej edycji konkursu Lider Nieruchomości, pomimo wprowadzenia nowej kategorii, przyświeca niezmienny cel – wyłonienie najlepszych profesjonalistów, a także promowanie praktyk kształtujących pozytywny wizerunek branży nieruchomości. Przedstawiamy zwycięzców konkursu Lider Nieruchomości w kategorii deweloperzy.

Górny Śląsk: TDJ Estate

TDJ Estate to jeden z filarów rodzinnej firmy inwestycyjnej TDJ, która działa w wielu gałęziach gospodarki od blisko 40 lat. Spółka podjęła aktywną działalność deweloperską w 2013 r. i specjalizuje się w projektach z sektora budownictwa mieszkaniowego. W swoim portfolio ma już ponad 2000 sprzedanych mieszkań zlokalizowanych m.in. w Katowicach, Krakowie, Bielsku-Białej, Zbrosławicach oraz Zabrzu.

Kraków: Develia

Deweloper Develia w ciągu 15 lat wybudował około 14 tys. lokali w sześciu miastach – we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Łodzi. Misją dewelopera jest tworzenie funkcjonalnych, bezpiecznych i zielonych osiedli. 

Łódź: Echo Investment

Deweloper Echo Investment działa na rynku pierwotnym w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Deweloper posiada w portfolio zarówno projekty z sektora mieszkaniowego, jak i biurowego i handlowo-usługowego. Echo Investment tworzy samowystarczalne przestrzenie mieszkalne oraz miejsca do użytku publicznego. 

Poznań: RBW

Deweloper RBW od ponad 30 lat zajmuje się budową. W swoim portfolio posiada inwestycje wielorodzinne zrealizowane na terenie Poznania oraz budynki jednorodzinne w jego okolicach. Deweloper podąża za aktualnymi trendami oraz tworzy różnorodną ofertę mieszkaniową, która uwzględnia m.in. produkty premium.

Trójmiasto: Allcon Osiedla

Deweloper Allcon Osiedla działa na rynku od ponad 30 lat, podczas których wybudował i sprzedał ponad 4200 mieszkań. Misją firmy jest budowanie osiedli funkcjonalnych, jakościowych i przyjaźnie wkomponowanych w charakter otoczenia. Zrealizowane przez dewelopera inwestycje mają podnosić wartość estetyczną przestrzeni miejskiej w Trójmieście.

Warszawa: Ronson Development 

Ronson Development buduje mieszkania już od 21 lat. Realizowane osiedla wyróżniają się przede wszystkim nowoczesnością i wielofunkcyjnymi przestrzeniami. W ramach inwestycji deweloper aranżuje kompleksową infrastrukturę miejską, m.in.: strefy sąsiedzkiej rekreacji, place miejskie czy nowoczesne place zabaw.

Wrocław: Trei Real Estate Poland

Trei Real Estate Poland należy do grupy Tengelmann. Misją dewelopera jest tworzenie wyróżniających się nieruchomości o ciekawej architekturze i świetnej lokalizacji. Debiutem dewelopera na polskim rynku mieszkaniowym był zakup działki na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu.

Rynki wschodzące: Ippon Group

Deweloper Ippon Group działa na rynku od 2017 roku, a jej spółki zależne od 2013 roku. Misją dewelopera jest realizowanie najwyższej jakości mieszkań, apartamentów oraz domów na terenie całego kraju. Deweloper podąża przy tym za współczesnymi trendami oraz dba o środowisko.

Po raz pierwszy o tytuł Lidera Nieruchomości walczyli deweloperzy 

Wprowadzenie do konkursu Lider Nieruchomości kategorii dla deweloperów jest ważnym elementem nie tylko dla profesjonalistów, ale też zwykłych klientów. Wyróżnienia ułatwiają klientom weryfikację poszczególnych firm oraz pozwalają sprawniej trafić do deweloperów oferujących inwestycje i mieszkania dopasowane do ich potrzeb.

Dziś właściwie trudno mówić o rynku mieszkaniowym nie uwzględniając rynku deweloperskiego. Obserwując ścieżkę klienta w naszym serwisie zauważyliśmy, że rozpoczynając poszukiwanie mieszkania zaledwie mała, nie przekraczająca 20% grupa nabywców ma sprecyzowane oczekiwanie z którego rynku – pierwotnego czy wtórnego – ma pochodzić mieszkanie. Wzajemne oddziaływania są silne na tak wielu polach, że z naszej perspektywy praktycznie nierozerwalne. Dlatego również deweloperów mamy dziś w tym gronie.

Marcin Kawecki, General Manager for Real Estate Poland, Grupa OLX.

Sprawdź również, które agencje nieruchomości uzyskały tytuł Lidera Nieruchomości. 

Back to top button