Nowy Lider Nieruchomości – świeże spojrzenie na najlepszych w branży

Jedno ze stałych wydarzeń Otodom to coroczna Gala Lidera Nieruchomości, zwieńczająca ranking najlepszych profesjonalistów w branży. To wydarzenie zawsze było dla nas szczególne. Nie tylko dlatego, że uwielbiamy spotkania z naszymi klientami ;). Sam Lider Nieruchomości oznaczał spojrzenie na to, jak agencje, które znamy od lat, zmieniają się na lepsze, jak sięgają po najnowsze rozwiązania, otwierają nowe filie.

Lider Nieruchomości to efekty wspólnych działań i tworzenia najwyższych standardów w branży. Ale i jasny komunikat dla tych, którzy chcą kupić lub sprzedać nieruchomość: oto najlepsi w kraju. Jednak nadszedł czas na zmiany i wejście na nowy poziom. I chociaż Lider Nieruchomości, jakiego znamy, to przeszłość, to nie rezygnujemy z wspierania najlepszych agentów nieruchomości. Poznajcie nową formę rankingu Lider Nieruchomości.

Lider Nieruchomości – by doceniać najlepszych

6 edycji ranking, z których każda kolejna miała jeszcze większy zasięg. Dziesiątki rozdanych statuetek, setki godzin analiz i badań, tysiące zaciśniętych kciuków. Lider Nieruchomości powstał, by pokazać poszukującym mieszkań lub domów, gdzie znaleźć najlepszych agentów w branży. Miał też być docenieniem tych agencji, które są warte naśladowania. Przede wszystkim miał też na celu wspólne budowanie pozytywnego wizerunku agenta nieruchomości i wskazywanie korzyści ze współpracy z profesjonalistami. Pozwalał też być ambasadorem klientów, oczekujących najwyższej jakości usług i eksperckiego wsparcia.

Ciągła potrzeba doskonalenia – branży i rankingu

Każdej edycji towarzyszyły też rozmowy z agentami, a musicie wiedzieć, że w Otodom, mamy kilku świetnych słuchaczy. Zbieraliśmy potrzeby z obu stron, zarówno agencji nieruchomości jak i ich klientów. Dzięki temu w każdej edycji dobieraliśmy takie kryteria wyłonienia zwycięzców, by jak najlepiej oddać realne potrzeby i wyzwania na rynku nieruchomości. Ważne było dla nas również to, by wyniki były jak najbardziej obiektywne i demokratyczne. Sięgaliśmy też po wsparcie niezależnych agencji badawczych, by mieć pewność, że wyróżnienia trafią do najlepszych.

Szukaliśmy sposobu, by w rankingu mogło wziąć udział jak najwięcej agencji i by udział w nim nie wymagał od nich wypełniania obszernych wniosków czy pilnowania dziesiątek terminów. Liczyła się prostota i ogólnopolski zasięg. Tak powstała nowa formuła Lidera Nieruchomości. Wszystko dzięki słuchaniu głosu agentów.

Zmiany: odznaczenia widoczne dla twoich klientów

Nowy Lider Nieruchomości to przede wszystkim odznaczenia dla najlepszych biur – będą one widoczne dla klientów przeglądających ogłoszenia biura, dzięki czemu będą wiedzieli, że mają do czynienia najlepszymi w branży.

Biurom nieruchomości będziemy przyznawać dwa rodzaje odznaczeń: Lidera Jakości i Lidera Jakości PRO. Będą one przyznawane odpowiednio tym agencjom, które otrzymały pomiędzy 80 i 89,9% punktów oraz powyżej 90%. Punkty przyznawane będą na podstawie szczegółowych pomiarów, które odbędą się kwartalnie i przyznanych na ich podstawie punktów. Odznaczenia będą przydzielane w czterech kategoriach w zależności od wielkości biura ustalanego na podstawie liczbie ogłoszeń: 500+ ogłoszeń, 150-499 ogłoszeń, 50-149 ogłoszeń oraz biura do 49 ogłoszeń.

Jesteś ciekawy co będziemy oceniać?
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj:
Lider Nieruchomości – nowa formuła, nowe zasady

Odznaki Lidera Nieruchomości

Kto może wziąć udział w rankingu?

Aby wziąć udział w najnowszej odsłonie Lidera Nieruchomości, nie trzeba będzie przesyłać zgłoszeń – automatycznie wezmą w nim udział biura, które w każdym miesiącu kwartału dodały min 5 ogłoszeń, których ogłoszenia nie są w 100% z rynku pierwotnego i współpracują z Otodom minimum od 3 miesięcy. Po każdym pomiarze będą przyznawane odpowiednie odznaki.

Czy to oznacza, że nie spotkamy się już na Gali Lidera Nieruchomości? Z okazji do spotkań twarzą w twarz, nigdy nie zrezygnujemy. Po roku pomiarów zaprosimy biura, które podczas każdego z nich uzyskiwały najwyższe wyniki, na wyjątkowy event, by uhonorować je za rok wspaniałej pracy – więcej szczegółów zdradzimy wkrótce. Co więcej, po każdym kwartale wyróżnimy 100 najlepszych agencji nieruchomości z całej Polski.Wszystko po to, by na bieżąco doceniać najwyższą jakość ich działań.

Lider Nieruchomości – tworzony z najlepszymi dla najlepszych

– Myślę, że to szansa dla Otodom na wejście z Liderem Nieruchomości na wyższy poziom – podkreśla Izabela Sobańska-Synowiec, Manager B2B Otodom – Lider Nieruchomości to unikalna inicjatywa, która jest jednym z filarów naszych działań w ramach projektu Agenta PRO. Jego celem jest ciągłe polepszanie wizerunku agenta nieruchomości profesjonalizacja branży, czyli po prostu wspieranie agentów w tym, by mogli działać szybko i skutecznie adresować potrzeby swoich klientów. Drugim aspektem jest też edukacja branży, wskazywanie kierunków, w jakim powinna zmierzać. To bardzo wiele działań na różnych poziomach. Dlatego współpraca z agentami nieruchomości, wsłuchanie się w ich głos, jest dla nas tak ważne. Bez nich, nie udałoby nam się dokonać tak wiele na rynku nieruchomości.

Chce wiedzieć więcej o poprzednich edycjach LN? Zajrzyj tutaj!
Zapraszamy też na stronę Lidera Nieruchomości


Back to top button