Oszczędność czasu

Na pewno mniej pracochłonna będzie współpraca tylko z jednym biurem nieruchomości i – co za tym idzie – z jedną odpowiedzialną za sprzedaż osobą. Pośrednik po podpisaniu umowy zajmuje się promocją domu lub mieszkania. Konieczność powielania kontaktów, rozmów, spotkań, zostaje więc wyeliminowana.

 

Open House dla wyselekcjonowanych pośredników

Poprzez wzorową współpracę, budowanie relacji biznesowych z innymi agencjami nieruchomości, to agent zatrudniony na wyłączność zajmuje się ekspozycją nieruchomości i jej prezentacją przed innymi pośrednikami (w tym samym segmencie premium). Przesyła ofertę, zaprasza wybranych agentów na dobrze zorganizowany open house i nieustannie pozyskuje nowe, cenne kontakty w branży nieruchomości, wśród deweloperów itp.

 

Brak chaosu informacyjnego

Podpisanie umów otwartych z kilkoma biurami nieruchomości nie tylko wprawia po pewnym czasie w zakłopotanie samego sprzedającego, ale i poszukujących. Różne ceny, opisy i jedynie pozamieniane fotografie na różnych portalach ogłoszeniowych mogą skutecznie zniechęcić potencjalnego zainteresowanego kupnem. Zasada jeden dom – jeden agent obsługujący to złota reguła na światowym rynku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Kupujący zawsze wie, do kogo ma zadzwonić.

 

Zwiększony nakład na promocję

Jeśli sprzedający decyduje się na umowę na wyłączność, może mieć pewność, że agent zajmujący się sprzedażą wykorzysta wszystkie dostępne mu narzędzia do jej szerokiej promocji oraz zainwestuje dodatkowe środki w celu wyróżnienia swojej oferty.

 

Bezpieczeństwo nieruchomości

Przy współpracy tylko z jedną agencją nieruchomości nie ma obaw, że właścicielowi wymkną się spod kontroli wszystkie planowane prezentacje w jego domu. Stały kontakt z pośrednikiem dodatkowo daje pewność właścicielowi, że agent kontroluje grono odwiedzjących jego nieruchomość.

 

Ochrona prywatności

Sprzedający dobrze wie, do kogo trafia jego oferta, gdzie zostają opublikowane zdjęcia, ma pewność, że nie będą „krążyły” w internecie bez kontroli, a po sprzedaży, natychmiast znikną z portali, a oferta zostanie niezwłocznie wycofana z rynku.

 

Zaangażowanie pośrednika

Sprzedając nieruchomość na wyłączność agent nieruchomości wie, że powodzenie przyszłej transakcji zależy w głównej mierze od niego. Nie musi obserwować poczynań innych biur jak przy umowie otwartej, a sam dąży do sprzedaży
jak najszybciej wykorzystując ku temu różne znane metody, bardzo często wykraczając swoją działalnością marketingową poza ogólnie przyjęte schematy i standardy, blokowane obawą utraty Klienta w przypadku otwartości umowy.

 

Dobrze przemyślany wybór i lojalność

Bogaty klient nie podpisze umowy z przypadkowymi agentami, jego wybory są dobrze przemyślane, a wybierani agenci spełniają ich wysokie wymagania. Często wybory są dokonywane w formie „castingów”, z uwagi na
duże zainteresowanie ofertą licznych agencji pośrednictwa. Powodzenie umowy otwartej to loteria dla wszystkich stron, a wyłączność gwarantuje wymagającemu klientowi lojalność agenta, a co za tym idzie większy wysiłek, jaki zawsze wymusza presja wyłączności.

 

CZYTAJ WIĘCEJ O RYNKU NIERUCHOMOŚCI W OTODOM