Grunty na Warmii i Mazurach już od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Inwestorzy docenili fakt, że ziemia w tym regionie jest nadal na niskim poziomie cenowym w porównaniu z innymi miejscami turystycznymi, jak tereny nadmorskie czy górskie. Stwarza to szansę na spory zysk w perspektywie czasu dla właścicieli nieruchomości gruntowych.

Ceny ziemi w całej Polsce nieprzerwanie rosną od lat i opierają się zawirowaniom, jakie występują na rynkach finansowych.

 

Zmiana wartości 1 ha gruntu rolnego na przestrzeni ostatnich 10 lat

Opracowanie: na podstawie danych publikowanych przez ARiMR

 

- Nieruchomości gruntowe w województwie warmińsko-mazurskim cechują się jednym z najwyższych współczynników wzrostu cen w całej Polsce, przy czym wartość ziemi w tym regionie nadal pozostaje na względnie niskim poziomie – ocenia Marek Klamut z Firmy Treeneo, zajmującej się inwestowaniem w grunty na Warmii i Mazurach w ramach autorskiego produktu inwestycyjnego Agrofortis. – Konkurencyjne ceny gruntów w Krainie Tysiąca Jezior, pozwalają nabywcom spodziewać się stałego wzrostu wartości, a koniec końców zysku z inwestycji – podsumowuje ekspert.

Wielu początkujących inwestorów, którzy chcą zarobić na gruntach stoi przed tym samym problemem, w jakiej lokalizacji wybrać daną nieruchomość. Jest to o tyle ważne, że pozwala oszacować potencjał zysku danej działki.

- Jednym z najważniejszych kryteriów lokalizacyjnych, które należy przyjąć przy wyborze odpowiedniej działki inwestycyjnej jest stosunkowo niewielka odległość od dużego miasta. W przypadku Mazur, atrakcyjnymi gruntami są te położone w niewielkiej odległości od Olsztyna. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na walory, którymi może poszczycić się ten region turystyczny. W tym przypadku będą to na pewno jeziora i bezpośredni do nich dostęp. Działki z własną linią brzegową są jednymi z najchętniej kupowanych nieruchomości gruntowych. Są oczywiście droższe od zwykłych gruntów, ale też są w stanie generować większy zysk z późniejszej sprzedaży – twierdzi Marek Klamut z firmy Treeneo.

 

SPRAWDŹ NIERUCHOMOŚCI DO 50 KM OD OLSZTYNA W OTODOM