CERTYFIKAT NAJEMCY: BEZPIECZNY WYNAJEM

Wynajem mieszkania to złożona sprawa – wynajmujący ma często długą listę oczekiwań wobec najemcy, z terminowym płaceniem należności na samym jej szczycie. Nie ma w tym nic dziwnego: w końcu zależy mu na zwrocie z inwestycji w nieruchomość.  Z kolei osoba, która chce wynająć mieszkanie, nierzadko musi przekonywać o swojej uczciwości, a także sama ma pewne oczekiwania. Pogodzenie interesów jednej i drugiej strony to trudne zadanie, szczególnie, jeśli chce się zrobić to szybko, bezproblemowo i bezpiecznie. W tym może pomóc Ci Certyfikat Najemcy.

Pewny najemca, czyli jaki?

Certyfikat Najemcy to narzędzie, pozwalające szybko i efektywnie zweryfikować osoby chcące wynająć mieszkanie od Twoich klientów. Koniec z krępującymi pytaniami o wysokość zarobków czy z mozolną weryfikacją dokumentów. Dzięki dostarczeniu usługi przez naszego partnera technologicznego simpl.rent, klienci Otodom mogą sprawdzić wiarygodność i wypłacalność najemcy w zaledwie kilka minut bez zbędnych formalności.

Jak to działa?

Wynajmujący, po zarejestrowaniu się na https://simpl.rent/otodom, określa w formularzu adres nieruchomości oraz oczekiwany miesięczny czynsz, po czym otrzymuje link weryfikacyjny do przesłania potencjalnemu najemcy — trwa to ok. 30 sekund. Następnie, najemca po otrzymaniu linku przechodzi przez trzy etapy weryfikacji, wybierając najbardziej komfortową dla siebie metodę potwierdzenia tożsamości i sytuacji finansowej (historia płatności zobowiązań jest sprawdzana automatycznie). Do wyboru jest wiele opcji: weryfikacja przelewem, logowaniem do banku czy dokumentem tożsamości. Ta część, od momentu otrzymania linka od wynajmującego, może trwać ok. 2 minut, jeśli zdecydujesz się na najszybszą formę weryfikacji. Jeśli zależy Ci na przykład na dotarciu do szerszej dokumentacji, np. z miejsca pracy najemcy, proces może trwać maksymalnie kilka dni. 

certyfikat_najemcy_otodom

Twoje korzyści – profesjonalnie i bezproblemowo

Dzięki Certyfikatowi Najemcy nie przejmujesz się formalnościami i ryzykiem związanym z przetwarzaniem wrażliwych danych osobowych czy RODO. Nie musisz wypytywać o sytuację finansową najemcy, co bywa niekiedy niezręczne dla jednej i drugiej strony. W dodatku zbudujesz wizerunek eksperta na rynku, zarówno w oczach inwestorów, jak i właścicieli nieruchomości, weryfikując najemców innowacyjnym narzędziem. Certyfikat Najemcy to narzędzie obliczające ryzyko na podstawie zimnych danych, co w połączeniu z doświadczeniem pośrednika, daje niemal pewną ocenę najemcy. 

Co istotne, proces weryfikacji załatwisz całkowicie online, bez konieczności zagłębiania się w kwestie prawne. Certyfikat Najemcy wszystko załatwi za Ciebie: zdalną weryfikację tożsamości najemcy, jego zarobków, a także historii płatniczej. Klienci Otodom otrzymują aż 40% zniżki na skorzystanie z weryfikacji z Certyfikatem Najemcy. To oznacza, że za pojedynczą weryfikację zapłacisz tylko 47,40 pln, natomiast pakiet 10 weryfikacji to jedynie 354 pln!

Bezpieczeństwo danych

Zastanawiasz się czy to bezpieczne? Partnerem technologicznym jest Simpl.rent, który przykłada szczególną uwagę do ochrony Twoich danych. Dane osobowe przetwarzane są tylko na potrzeby wskazanego procesu i nie są nigdzie udostępniane, a do tego wszystkie dane są szyfrowane podczas transmisji za pomocą połączenia SSL z wykorzystaniem 2048-bitowego klucza oraz regularnie usuwane. Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego bazujemy wyłącznie na w pełni bezpiecznych rozwiązaniach, na których działają m.in. banki. Podsumowując: Certyfikat Najemcy to bezpieczeństwo, oszczędność czasu i pieniędzy.   

Back to top button