Spadają liście, spadają ceny

30 kwietnia 2020

Autor otodom

Początek jesieni, możemy powiedzieć, przyniósł ze sobą to, na co wszyscy od dawna czekali: ceny nieruchomości mieszkaniowych we Wrocławiu – jak i w innych polskich aglomeracjach – zaczęły spadać. Deweloperzy długo bronili się przed obniżkami, kusząc rozmaitymi promocjami (np. oferując garaż w cenie mieszkania lub darmowe wykończenie wnętrz), ale spadki w końcu się pojawiły – dostępne na rynku mieszkania przeceniane są od kilku do nawet kilkunastu procent. Na rynek wtórny trafiają też lokale, które były kupowane w pakietach przez indywidualnych inwestorów z myślą o sprzedaży spekulacyjnej. Ci, którzy dotąd wstrzymywali się z zakupem domu czy mieszkania, mogą zacierać ręce – rynek mieszkaniowy staje się w końcu rynkiem kupującego.

Poszukiwanie mieszkania w prasie lub Internecie bywa czasochłonne, a w obecnej sytuacji szybkich zmian na rynku interesujące nas oferty często okazują się nieaktualne. Jeszcze więcej czasu trzeba poświęcić na osobiste odwiedzanie biur sprzedaży firm deweloperskich. Jeśli ktoś chce w krótkim czasie zapoznać się z pełną ofertą na rynku, porównać jakość inwestycji, jej lokalizację, cenę, a nawet wynegocjować sobie rabat, może to zrobić tylko w jednym miejscu - na Targach Mieszkań. Zwłaszcza, że od dawna sytuacja kupujących nie była tak korzystna – mówi Jacek Michalski, dyrektor ds. sprzedaży firmy Nowy Adres S.A., organizatora imprezy.

W ostatni weekend października we wrocławskiej hali Orbita swoje oferty zaprezentuje blisko 70 wystawców z całego Dolnego Śląska, wśród nich deweloperzy prezentujący najnowsze inwestycje, także te dotychczas nigdzie nie prezentowane. Nie zabraknie wśród nich zarówno uznanych i popularnych we Wrocławiu firm, takich jak As-Bau, Atal, Archicom, Gant, Verona Building, Budus Developer, Religa czy Temar, jak i firm, które po sukcesach w innych rejonach kraju dopiero rozpoczynają ekspansję na chłonny dolnośląski rynek – wśród nich warto wymienić takie marki jak Ghelamco czy Dom Development. Pojawią się również agencje nieruchomości oferujące mieszkania i domy na rynku wtórnym. Na stoiskach licznych banków (m.in. DnB Nord, Lukas Bank, GE Money, Deutsche Bank, BOŚ) i doradców finansowych odwiedzający targi dowiedzą się, jak sfinansować planowany zakup nieruchomości. Wszelkie zawiłości prawne dotyczące nieruchomościowych transakcji pomogą rozwikłać podczas bezpłatnych prelekcji specjaliści lokalnego rynku nieruchomości, m.in. prawnicy, doradcy finansowi, radcy prawni i analitycy.

Zwiedzający otrzymają również towarzyszący targom bezpłatny, ponad 100-stronicowy album „Nieruchomości Mieszkaniowe - Wrocław i okolice, jesień 2008". Prezentowane w albumie inwestycje opisane są w najdrobniejszych szczegółach, a klarowna i elegancka forma graficzna ułatwia porównywanie poszczególnych ofert. Publikacja będzie zawierać także liczne opracowania merytoryczne z zakresu prawa czy form finansowania zakupu nieruchomości.

Nad drugą edycją Dolnośląskich Targów Mieszkań honorowy patronat objął Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Polska Federacja Rynku Nieruchomości, Polskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów oraz Polski Związek Pracodawców Budownictwa.


Dolnośląskie Targi Mieszkań – 25-26 października 2008 r.,
Wrocław, Hala Orbita, ul. Wejherowska 34

Targi otwarte dla zwiedzających w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00 – 17.00. Jednorazowy bilet wstępu na Targi Mieszkań kosztuje 10 zł. Dzieci do lat 15 wstęp wolny.

 

Artykuł zaktualizowany: 30 kwietnia 2020

Udostępnij