Jak znaleźć fachowców do drobnych prac remontowych?

Przy przygotowywaniu nieruchomości na sprzedaż często w grę wchodzi wykonanie szeregu drobnych prac remontowych. W takim przypadku istotne jest sprawne znalezienie odpowiednich fachowców. Jak to zrobisz szybko i sprawnie? Tego dowiecie się z tekstu poniżej.

Przygotowanie nieruchomości na sprzedaż lub wynajem

Dobrze wiecie, że niektóre nieruchomości wymagają drobnych prac, aby móc zapraszać potencjalnych klientów na prezentację. Zazwyczaj jest to malowanie ścian, wymiana zamka czy montaż nowych drzwi. Niekiedy będą również potrzebne usługi hydraulika do naprawy niewielkich awarii w łazience czy kuchni, aby stan techniczny mieszkania nie odstraszył kupującego.

W swojej pracy musicie również ocenić, czy warto inwestować pieniądze w odświeżenie, czy różnego rodzaju naprawy. Granice opłacalności przekraczają zdecydowanie większe prace remontowe. Ich wykonanie jest charakterystyczne np. dla bloków budowanych w PRL-u czy kilkudziesięcioletnich domów. Często tego typu nieruchomości wymagają przeróbek w instalacjach (centralnego ogrzewania, wodnej, elektrycznej), wymiany okien czy wykonania nowej elewacji domu.

Gdzie znaleźć fachowców?

Jeżeli już zdecydujecie, że jednak szybciej sprzedacie przy niedużych nakładach w odświeżenie nieruchomości, to zaczyna się problem z znalezieniem ekipy remontowej. Głównym wyzwaniem jest dostępność fachowców w danym terminie. Wszak zależy Wam na czasie. Drugim ważnym aspektem jest jakość wykonanych prac do proponowanych cen. Wciąż najpopularniejszym sposobem na znalezienie fachowca są polecenia do znajomych. Kontakt do wykonawcy, z którego usług ktoś zaufany korzystał i może go zarekomendować jest na wagę złota. Jeśli jednak nie ma nikogo z polecenia pozostają ogłoszenia oraz Internet.

Pomocnym narzędziem dla agentów nieruchomości i home stagerów jest Fixly – serwis, gdzie w szybki sposób można otrzymać kontakt do fachowca. Przed wyborem danego wykonawcy możecie sprawdzić, jakie ma doświadczenie, przeczytać opinie na profilu czy zobaczyć zdjęcia z wcześniej realizowanych prac. Przy dodawaniu zapytania podajecie datę wykonania usługi, więc kontaktują się z Wami fachowcy, którzy mają dany termin wolny.

– Problemy rynku usług budowlano-remontowych wynikają z faktu, że cenionych fachowców jest stosunkowo niewielu, a popyt na ich usługi nie maleje. Polecenia od znajomych to tradycyjna droga na znalezienie wykonawcy, jednak wcale nie pozbawiona wad. Często zależy nam na czasie, nie chcemy lub nie możemy czekać na fachowca. Co więcej, wśród rodziny i znajomych nikt nie korzystał z usług, na których nam zależy. Dlatego warto skorzystać z Internetu, który daje zupełnie nowe możliwości, pozwalając łatwo dotrzeć do dużego grona fachowców. Można przy tym skorzystać z serwisu, na którym prezentowane są opinie o danym wykonawcy. Od setek zadowolonych (bądź nie) klientów, a nie tylko wujka czy kolegi. Właśnie wiarygodne oceny są tym, co przyciąga na Fixly użytkowników potrzebujących sprawnej i fachowej pomocy – mówi Marcin Dakowski, General Manager Fixly. 

Najważniejsze kryteria wyboru fachowca

Jak pokazuje raportu serwisu Fixly “Jak remontują Polacy”, najważniejszym kryterium przy wyborze wykonawcy jest wiarygodność i opinie byłych klientów. Wskazała na to aż 1/3 osób, które wzięły udział w ogólnopolskim badaniu przeprowadzonym na początku stycznia. Na drugim miejscu znalazła się cena usługi (27,4 proc.), a na trzecim dostępność fachowca (18,9 proc.). 

– Tworząc Fixly chcieliśmy przyspieszyć i ułatwić proces wyboru właściwego fachowca. U nas to zlecający dodaje zapytanie, a dostępni wykonawcy nawiązują z nim kontakt. Zyskują obie strony. Fachowcy wybierają te zlecenia, które chcą i są gotowi wykonać, a zlecający kontaktują się z tymi, którzy mogą pochwalić się odpowiednimi rekomendacjami – dodaje Marcin Dakowski. 

Obecnie na Fixly można znaleźć fachowca w jednej z dwunastu kategorii, takiej jak Remont, Budowa domu, ale także Sprzątanie czy Ogród.

Back to top button