Przestrzeń w służbie neuroróżnorodności, zdrowiu i relacji? ALLCON przedstawia Atrium Oliva

To jedna z najbardziej nagradzanych inwestycji mieszkaniowych i przykład na to, że nowatorskie projektowanie się opłaca. ALLCON stworzył przestrzeń, która sprzyja temu, co dla nas najważniejsze – zdrowiu, bezpieczeństwu, naturze i relacjom. Zobacz jakie idee stały za powstaniem Atrium Oliva, które znajduje się w zielonej i historycznej dzielnicy Gdańska.

Żywy przykład idei miasta 15-minutowego

Lokalizacja? Można rzec, że wzorcowa. A do tego świetnie wpisująca się w ideę miasta 15-minutowego. Czyli takiego, w której stawia się na poprawę jakości życia poprzez zwiększenie dostępności terenów zielonych, edukacji, opieki zdrowotnej, sklepów i miejsc pracy. Atrium Oliva jest tego przykładem: znajduje się w pobliżu ikonicznych i kluczowych miejsc na mapie Trójmiasta. Tuż obok Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i Uniwersytetu Gdańskiego, otoczone klimatycznymi uliczkami, zachęca do spacerów i wypraw rowerowych. Sklepy, obiekty sportowe czy restauracje są tutaj na wyciągnięcie ręki.

Dzięki przystankom tramwajowym i SKM, Atrium Oliva jest świetnie skomunikowane z resztą regionu. Dotarcie do innych części Gdańska, nawet dalej, jest niezwykle wygodne, dzięki bliskości dworca PKP oraz Obwodnicy Trójmiasta.

Podsumowując, Oliwa to dzielnica na granicy Gdańska i Sopotu, która zachwyca swoją zabytkową architekturą i zielonymi przestrzeniami. Znajdują się tu również nowoczesny kampus uniwersytecki i jedno z największych centrów biznesowych w regionie, co czyni ją wyjątkowym miejscem do życia i pracy. Atrium Oliva zapewnia zarówno dostęp do natury, jak i miejskich udogodnień w jednym, zrównoważonym pakiecie. Co ważne, przy inwestycji wzięto pod uwagę także takie aspekty jak czystość powietrza czy natężenie hałasu. To elementy, o których często zapominamy, a mają ogromny wpływ na jakość życia w danym miejscu.

Więcej o tym przeczytasz w naszych raportach Szczęśliwy Dom.

Atrium Oliva – człowiek w centrum

Głównym atutem inwestycji ALLCON-u jest autentyczna troska o człowieka i środowisko. 

Atrium Oliva to najwyższej jakości projekt dla świadomego klienta, który interesuje się wpływem różnorodnych czynników na zdrowie i samopoczucie oraz poszukuje najlepszych rozwiązań dla siebie i swoich bliskich. W dzisiejszych czasach dysponujemy już wystarczającą wiedzą i technologią, by zmienić naszą perspektywę w budownictwie, tworzyć przestrzenie nie tylko estetyczne i trwałe, ale też przyjazne dla człowieka, zgodne z jego potrzebami i sprzyjające dobrym relacjom z otoczeniem. Dzięki pracy wielu ekspertów z różnych dziedzin, udało nam się stworzyć inwestycję, którą wyraźnie wyróżnia się na rynku – mówi Marta Drozd-Piekarska, dyrektorka ds. sprzedaży i marketingu w spółce deweloperskiej ALLCON. 

Neuroarchitektura w praktyce

Za projektem Atrium Oliva stoi uznane i doświadczone Roark Studio, które nadało projektowi nowatorski kierunek. Architekci odważnie wykorzystali najnowsze odkrycia z zakresu neuroarchitektury i neurourbanistyki, badając wpływ przestrzeni na ludzkie życie. Warto przypomnieć, że w budynkach spędzamy sporą część naszego życia. Badania jasno wskazują, że środowisko to może wpływać zarówno pozytywnie, jak i negatywnie na nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i ogólne samopoczucie.

Istotne jest, jak zaaranżujemy przestrzeń – dobór kolorów, oświetlenia i materiałów decyduje o tym, czy czujemy się zrelaksowani, przytłoczeni bodźcami, skupieni czy szczęśliwi. To wszystko przyświecało powstawaniu Atrium Oliva. Dlaczego? Neuroarchitektura skupia się na zrozumieniu, jak przestrzeń fizyczna wpływa na mózg człowieka i jego zachowanie. Badania koncentrują się na tym, jak różne elementy architektoniczne, takie jak światło, kolory, akustyka czy układ pomieszczeń, mogą wpływać na nasze emocje, poziom stresu, koncentrację czy kreatywność. Celem neuroarchitektury jest tworzenie przestrzeni, które wspierają dobrostan psychiczny. Dzięki uwzględnieniu neuroarchitektury, ALLCON tworzy inwestycje w których chce się mieszkać.

Zaciekawił cię temat neroarchitektury? Zajrzyj do raportu Emocje na kwadracie!

pobierz raporty Szczęśliwy Dom

Udoogodnienia: sauna i sala klubowa

Atrium Oliva to miejsce, gdzie well-being mieszkańców jestna pierwszym planie. Znajduje się w cichej dzielnicy, oferując spokój i relaks. Całą otwartą przestrzeń dziedzińca przeznaczono na zieleń, ogrody deszczowe i zaciszne alejki, a ruch kołowy wyprowadzono do podziemnych hal garażowych Do tego wprowadzono roślinność filtrującą zanieczyszczenia oraz, spotykaną głównie w uzdrowiskach, tężnię solankową. Całość stworzyła unikalny mikroklimat.

Dodatkowo, mieszkańcy mają dostęp do saun i eleganckiej sali klubowej. Dla aktywnych dostępna jest strefa fitness wyposażona w profesjonalny sprzęt TechnoGym z prestiżowej linii Artis. Pobliskie szlaki biegowe i rowerowe, a także różnorodne obiekty sportowe w okolicy sprawiają, że to idealne miejsce, by zadbać o zdrowie, odpocząć i spędzać czas z bliskimi.

Inwestycja doceniona w Polsce i za granicą

O jakości inwestycji świadczą także nagrody. Atrium Oliva otrzymało m.in. tytuł Najbardziej Interesującej Inwestycji Mieszkaniowej w plebiscycie Trojmiasto.pl. Dodatkowo, Prezydent Miasta Gdańska przyznał twórcom apartamentów w Oliwie zaszczytną nagrodę w ramach konkursu Najlepsza Gdańska Realizacja Architektoniczna 2022-2023. To inicjatywa organizowana przez Miasto oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Wybrzeże (SARP). Nagroda wręczana jest realizacjom wyróżniającym się wyjątkową wartością architektoniczną dla przestrzeni publicznej, które mogą stanowić wzór jakości dla nowych inwestycji budowlanych w Gdańsku.

Wielomiesięczna praca inwestora i architektów została ponadto dostrzeżona podczas zeszłorocznego PLGBC Green Building Summit, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Apartamenty Atrium Oliva w Gdańsku zajęły 1 miejsce w kategorii Zrównoważona zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.

Świadome podejście, z jakim zrealizowano Atrium Oliva, zagwarantowało jej pierwsze miejsca w prestiżowych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. W Polsce najbardziej znana jest Budowa Roku. To inicjatywa organizowana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Za Atrium Oliva ALLCON otrzymał najwyższe możliwe wyróżnienie w tym konkursie – Budowę Roku I stopnia

To jednak nie wszystko. Atrium Oliva zdobyło również European Property Awards, przez wielu nazywane „Oscarami branży nieruchomości”. Od ponad 30 lat w konkursie wyróżniane są najlepsze europejskie realizacje. Niezależne, 80-osobowe jury, któremu przewodniczą członkowie brytyjskiej Izby Lordów, ocenia m.in. lokalizację i architekturę, standard wykończenia i nietypowe rozwiązania. Eksperci docenili niestandardowe, a przy tym niezwykle dojrzałe podejście do projektowania oraz rzetelność ALLCONu. 

Podczas gali wręczenia nagród w Londynie otrzymały ponadto dodatkowe wyróżnienie FIVE STAR. Oznacza to, że Atrium Oliva jest najlepszą inwestycją w Europie w kategorii Residential Development 20+ Units.

Marta Buzalska

Specjalistka Otodom

Inne w temacie:

Zobacz także:

Back to top button