Mieszkania w Trójmieście

 

   Na skróty 

 

Miejskie otoczenie, które uzdrawia 

Przewiduje się, że prawie 70 procent światowej populacji do 2050 roku będzie mieszkać w miastach. I rzeczywiście trudno będzie kojarzyć gospodarcze i przemysłowe centra z miejscami wygodnymi do spokojnego życia. Dodatkowo badania alarmują: otoczenie, w którym mieszkamy wpływa na nasze postrzeganie świata. Sceneria zapierająca dech w piersiach sprawia, że jesteśmy zdrowsi, bardziej zrelaksowani i mocniej zorientowani na rodzinę. Być może dlatego właśnie urbanistyka powoli zmierza w kierunku, który pozwala delektować się perspektywą i równolegle być w centrum wydarzeń. 

 

Życie w Trójmieście, czyli blisko natury i centrum miasta

Trójmiasto od wielu lat odgrywa istotną rolę w kreowaniu atrakcyjności turystycznej i biznesowej. Jednak tak szybkie tempo rozwoju istotnie przekłada się na jakość życia. 

Skupiska budynków mieszkalno-usługowych, nawet takich o nietuzinkowej architekturze, czy zlokalizowanych w bliskości linii brzegowej, raczej nie przyciągają już do intymnej i kameralnej przestrzeni do życia. Mimo to wielu klientów, ceniących sobie bliskość natury, woli pozostać w mieście i twierdzi, że nie mogłoby mieszkać nigdzie indziej. Jak to jest możliwe? Deweloperzy podążają za trendami i oferują dziś rozwiązania spełniające oba te warunki – mówi Paweł Podbielski, Dyrektor Zarządzający White Wood Nieruchomości.

 

Inwestycje mieszkaniowe w kameralnym stylu

Chodzi o kameralne inwestycje. Łączą one to, co dobre w mieszkaniu pod miastem, z tym co zyskujemy, żyjąc w centrum metropolii. Charakteryzuje je zwykle nowoczesna bryła, niska zabudowa, mała liczba przestronnych apartamentów, dobrze doświetlone tarasy czy zielone, zagospodarowane ogrody. Miejskie wille pozwalają uniknąć wrażenia zatłoczenia, zwykle nie uzyskują przeznaczenia wynajmu dobowego, tym samym dają poczucie większej wspólnoty i bliższych relacji, podnosząc poziom bezpieczeństwa. 

 

Oferty mieszkań na sprzedaż – relaks i cisza w cenie 

Aktualnie znajdujemy na trójmiejskim rynku sporo ofert mieszkań na sprzedaż spełniających wymogi przestrzeni, która pozwala na wyciszenie i relaks. Ich ceny nie przekraczają znacząco tych, które oferowane są za nieruchomości usytuowane na większych osiedlach. 

W sprzedaży mamy kilka tego typu starannie przemyślanych i eleganckich inwestycji. Wyśmienity przykład stanowią Kameralne Orłowo czy Apartamenty Familia, dające mieszkańcom pełnię miejskich możliwości w kameralnym wydaniu – dodaje Paweł Podbielski.  

Na trójmiejskim rynku nieruchomości jest jeszcze sporo miejsca dla tego typu inwestycji, a lukę tę starają się wypełniać mniej znani deweloperzy. Przy współpracy z takimi firmami ważną kwestią pozostaje zaufanie kupującego. Oczywiście warto zwracać uwagę na wiarygodność i doświadczenie inwestora. Jednak, jak dodaje Paweł Podbielski, nie zawsze mniejszy inwestor znaczy gorszy, a na straży gwarancji bezpieczeństwa transakcji powinno stać biuro nieruchomości, jeśli pozostaje stroną kontraktu.

 

   Przeczytaj również