Tutaj deweloperzy budują najwięcej!

15 stycznia 2019

Autor otodom

Tutaj deweloperzy budują najwięcej!

 

 

Najwięcej projektów we Wrocławiu

Jeśli chodzi o samą liczbę projektów deweloperskich w których prowadzona jest sprzedaż nowych mieszkań w najpopularniejszym serwisie nieruchomości – Otodom, w Warszawie jest ich 51. Więcej, bo 75 projektów znajduje się na etapie sprzedaży we Wrocławiu. W Poznaniu, Krakowie i Gdańsku jest ich już mniej. Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom stwierdza, że sama liczba projektów deweloperskich, w których mieszkania czekają na potencjalnych nowych właścicieli nie mówi jeszcze wszystkiego o wielkości dostępnej oferty mieszkaniowej. – Inwestycje prowadzone przez deweloperów mogą znacznie różnić się wielkością. Różnice widać zwłaszcza porównując duże projekty w dzielnicach ościennych lub tych cechujących się intensywną i wysoką zabudową – do projektów zlokalizowanych w centralnych rejonach miast, gdzie ze względu na ograniczaną ilość dostępnej przestrzeni sytuowane są mniejsze inwestycje – zauważa.

 

Liczba projektów w poszczególnych miastach oraz dzielnice z największą liczbą projektów w sprzedaży

Miasto

Liczba projektów w sprzedaży w całym mieście

Rejon

Liczba projektów w sprzedaży w dzielnicach

Liczba mieszkań

Warszawa

51

Wawer

11

110

Białołęka

9

1 206

Kraków

36

Bronowice

7

758

Prądnik Biały

4

195

Wrocław

75

Stare Miasto

8

311

Fabryczna

6

462

Poznań

45

Grunwald

7

366

Podolany

6

74

Gdańsk

15

Przymorze

3

91

Łostowice

2

146

Opracowanie Emmerson Realty dla serwisu Otodom, na podstawie danych serwisu Otodom

 

Białołęka w budowie

W stolicy najwięcej projektów jest sprzedawanych na Wawrze oraz na Białołęce. Jednakże liczba lokali mieszkalnych dostępnych w tych dzielnicach znacznie się różni. Na Białołęce osoby poszukujące nowego lokum mogą przebierać w ofertach, bowiem na tym obszarze stolicy dostępnych jest aż 1 206 mieszkań. Jak podkreśla Agata Polińska z serwisu Otodom, – Białołęka która jest jedną z najmłodszych dzielnic Warszawy już od dłuższego czasu stanowi plac intensywnej zabudowy mieszkaniowej. To, że deweloperzy zwrócili uwagę na ten obszar stołecznego miasta wynika w głównej mierze z dostępnej tutaj dużej podaży potencjalnych gruntów inwestycyjnych. Ten fakt razem z dość dużą odległością od centrum sprawia, że Białołęka obecnie kojarzona jest z typową miejską sypialnią, która w ciągu dnia, gdy dorośli wyruszają do pracy, a ich pociechy do szkół, pustoszeje. Z kolei popołudniu oraz pod wieczór znowu zaczyna tętnić życiem. 

W Krakowie najwięcej inwestycji deweloperskich sprzedawanych jest na Bronowicach oraz na Prądniku Białym. W tym pierwszym rejonie oferowanych jest jednak ponad trzy razy więcej, bo 758 lokali z pierwszej ręki.

We Wrocławiu deweloperzy upatrzyli sobie Stare Miasto oraz Fabryczną, gdzie na sprzedaż wystawione są odpowiednio 311 oraz 462 mieszkania.

W Poznaniu to Grunwald i Podolany znajdują się na czele stawki pod względem liczby projektów w sprzedaży. Jednakże to na Grunwaldzie oferta mieszkaniowa jest dużo większa, składa się na nią bowiem 366 lokali.

W Gdańsku projekty deweloperskie są bardziej równomiernie niż w pozostałych przedstawionych miastach rozmieszczone pomiędzy poszczególnymi rejonami. Stawce przewodzą Przymorze i Łostowice. W tych rejonach dostępnych jest 91 i 146 nieruchomości mieszkaniowych.

 

SPRAWDŹ OFERTY DEWELOPERÓW W OTODOM

 

 

 

 

Udostępnij