Program przygotowywany jest przez redakcję Strefy Gospodarki, ogólnopolskiego dodatku dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną. O zwycięzcach zadecydowali jednak nie dziennikarze, a sami konsumenci. Uczestniczyli oni w szczegółowych badaniach, które identyfikowały stopień rozpoznawalności marek oraz ustalały poziom zadowolenia z produktów i usług.

- Zebrane dane i informacje pozwoliły nam nie tylko zidentyfikować liderów, ale także zdobyć wiedzę na temat jakości wybranych produktów i dowiedzieć się, dlaczego dane produkty wybierane są jako najlepsze. Wiemy również, jakie skojarzenia budzą wśród konsumentów marki brane pod uwagę w badaniu – podkreśla Grzegorz Kozicki, dyrektor programu i redaktor naczelny Strefy Gospodarki.

Otodom, który zajął I miejsce wśród internetowych portali obrotu nieruchomościami, w ocenie respondentów cechuje się m. In. szerokim wyborem, ciekawą szatą graficzną, przejrzystością i dbałością o konsumentów. Najczęstsze skojarzenia, jakie wywoływała marka Otodom to: popularność, szeroka oferta, własny dom, łatwe wyszukiwanie i przejrzystość.

W ankiecie on-line i badaniach terenowych wzięło udział 12 100 respondentów z dużych miast (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław) oraz ośrodków miejskich (Gdańsk, Szczecin, Katowice).

- Wśród nagród zawsze najważniejsze są te, których nie przyznaje żadna kapituła, a sami odbiorcy. W tym przypadku – użytkownicy naszego serwisu, którzy w badaniach opinii społecznej ocenili najwyżej właśnie Otodom. To, że nasza praca jest doceniana jest bardzo miłym sygnałem. Daje kolejną dawkę motywacji do ciągłego ulepszania naszej oferty – podkreśla Agata Polińska z Otodom. 

Dziękujemy za wyróżnienie wszystkim użytkownikom, dzięki którym otrzymaliśmy Złote Godło Konsumencki Lider Jakości 2018.

 

SPRAWDŹ NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ W OTODOM