Konkurs Lider Nieruchomości – z kim najlepiej kupić wymarzone mieszkanie? Otodom wyłoni najlepsze agencje i deweloperów w kraju!

Z kim kupić mieszkanie? Z najlepszymi! 5 edycja konkursu Lider Nieruchomości Otodom jest pełna zmian i nowości, których celem jest jedno: wyłonienie najlepszych agencji nieruchomości, a od tego roku, także deweloperów, którzy wyróżniają się najwyższą jakością usług, profesjonalizmem i skutecznością. Szerokie podejście do rynku nieruchomości to rewolucyjna zmiana dla konkursu – wszystko po to, by poszukujący biura nieruchomości lub mieszkania z rynku pierwotnego wiedzieli, kto w ich okolicy jest najlepszy i kto najlepiej wesprze ich w zakupie lub najmie wymarzonego mieszkania czy sprawnej sprzedaży nieruchomości.

W trakcie 5 lat trwania konkursu Lider Nieruchomości oddaliśmy w wasze ręce ponad 60 wyselekcjonowanych i najlepszych agencji, które codziennie spełniają marzenia o własnym M. Sukces poprzednich edycji sprawił, że w najnowszej postawiliśmy na jeszcze szersze spojrzenie na rynek nieruchomości i włączenie do konkursu rynku pierwotnego, tak by wspierać również poszukujących mieszkań od dewelopera. To oznacza, że w najnowszej edycji dowiemy się czyje inwestycje wyróżniają się na tle konkurencji i które agencje są mistrzami w łączeniu ludzi z ich wymarzonymi domami.

Jako najpopularniejszy serwis z nieruchomościami w kraju wiemy, że poszukiwanie czy sprzedaż nieruchomości, często wiąże się z ogromnymi emocjami, ważnymi wydarzeniami w życiu, a także niemałymi pieniędzmi, a co za tym idzie stresem. Dlatego podejmujemy szereg inicjatyw, które mają dostarczać szeroko pojętej wiedzy, wciąż podwyższać jakość usług, a ostatecznie, dawać pewność dobrze podjętej decyzji oraz komfort we wszelkich działaniach związanych z nieruchomościami: zakupem, najmem czy sprzedażą. Konkurs Lider Nieruchomości to jeden z projektów, który pomaga nam w profesjonalizacji branży i pozwala być ambasadorem klientów, oczekujących najwyższej jakości usług i eksperckiego wsparcia.

Jak wyłonić Liderów? Stawiając na jakość

Każda kolejna edycja konkursu, to coraz większy nacisk na jakość i transparentność. Dzięki ciągłej współpracy z ekspertami rynku nieruchomości oraz śledzeniu najświeższych danych i potrzeb konsumentów wiemy, co jest najważniejsze na niełatwej drodze w znalezieniu swoich czterech kątów. Dlatego każdego roku kryteria oceny i metodologia konkursu zmieniały się, by jak najlepiej odzwierciedlać te potrzeby i byśmy mogli zostać głosem klientów oczekujących coraz wyższej jakości usług. Nie inaczej jest w najnowszej odsłonie Lidera Nieruchomości.

Otodom wraz z niezależną agencją badawczą IQS, prześwietlają zarówno przedstawicieli rynku pierwotnego jak i wtórnego, by wyłonić najlepszych z najlepszych spośród biur nieruchomości jak i deweloperów. Zdajemy sobie sprawę z różnic pomiędzy działalnością agencji nieruchomości i deweloperów, dlatego metodologia i przebieg konkursu różnią się dla obu kategorii. Natomiast obie grupy łączy jeden wspólny mianownik i cel: adresują marzenia poszukujących o nowym miejscu zamieszkania.

W 4 etapowym badaniu weźmiemy pod uwagę m.in. czy informacje, które zarówno deweloperzy jak i agenci publikują na temat swoich ofert czy inwestycji są w pełni wyczerpujące, zbadamy również jakość obsługi klientów poprzez badanie Mystery Shopper – liczą się konkrety, detale oraz faktyczny stan. Dodaliśmy również zupełną nowość: głosowanie na agencje i Kapitułę Konkursową w przypadku deweloperów. 

Szczegółowa ocena i praktyczne podejście

Przy ocenie zostaną uwzględnione różne aspekty, takie jak:
– jakość ogłoszeń / opisów inwestycji deweloperskich;
– wizerunek biur w oczach innych uczestników rynku;
– dostępność i użyteczność informacji zamieszczanych w portalach;
– jakość i podejście do obsługi klienta,
– w przypadku inwestycji deweloperskich, eksperckie spojrzenie Kapituły z różnych dziedzin takich jak: socjologia, architektura, badania, ruchy miejskie, etc.

Uczestnicy będą musieli zmierzyć się także z badaniami Mystery Shopper, które sprawdzą w praktyce ich jakość obsługi klienta czy wziąć udział w wywiadach pogłębionych. Tak dokładne i skrupulatne badanie agencji i deweloperów pozwoli odpowiedzieć na pytanie: do kogo zwrócić się, by sprawnie znaleźć swoje wymarzone cztery kąty. Łącznie przyznamy aż 24 nagrody: 16 dla agencji: po jednym zwycięzcy z każdego województwa oraz 8 dla deweloperów z poszczególnych regionów. To oznacza, że najnowsza edycja będzie doskonałym źródłem informacji dla poszukujących nieruchomości z całego kraju. Jeśli interesują Cię zwycięzcy z zeszłego roku, znajdziesz ich na oficjalnej stronie konkursu: Lider Nieruchomości 2022 – 5. edycja (otodom.pl).

By pomóc znaleźć wymarzony dom lub mieszkanie

Konkurs Lider Nieruchomości to nie tylko działania wspierające profesjonalistów z rynku nieruchomości i promujące tych najlepszych. To przede wszystkim promowanie najlepszych praktyk w branży i informowanie o tym, czego powinni oczekiwać od profesjonalnego agenta i dewelopera klienci. Świadomość tych aspektów jest motorem napędowym do zmian i podnoszenia jakości świadczonych usług. Niemal każdy z nas na pewnym etapie życia stoi przed wyzwaniem znalezienia dla siebie mieszkania czy domu, dlatego ważne aby w tym niełatwym procesie wspierali nas najlepsi eksperci z branży – podkreśla Anna Michałkiewicz, koordynatorka konkursu po stronie Otodom.

Jako Otodom chcemy, by ten proces był jak najmniej stresujący, prowadził do udanych transakcji i podejmowania dobrych decyzji, ze wsparciem ekspertów, którzy doradzą, uspokoją i przeprowadzą przez szereg formalności. O tym, gdzie ich szukać mieszkańcy Polski dowiedzą się w kwietniu 2023 roku, a tymczasem zapraszamy do poznania najlepszych biur nieruchomości 2021 roku: Czego oczekiwać od agenta nieruchomości i jak znaleźć tych najlepszych? | Otodom

Back to top button