Premiera magazynu „Lighthouse” – Rzeczywistość 2.0

Już od 29 marca w Empikach możecie znaleźć pierwszy numer magazynu „Lighthouse”. Jego tematem jest Rzeczywistość 2.0 oraz nowe technologie, które przez pandemię stały się prawdziwym „must have” nie tylko w branży nieruchomości.

Poprzednikiem „Lighthouse” był „Agent Nieruchomości”, którego pewnie dobrze pamiętacie. To właśnie tamta publikacja pokazała nam, jak ważne dla naszej branży jest posiadanie miejsca, gdzie eksperci mogą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami. To właśnie sukces „Agenta” dodał nam skrzydeł i zainspirował do stworzenia czegoś obszerniejszego i jeszcze bardziej ambitnego. Nowy magazyn to także zupełnie nowa jakość. Chcemy dzięki niemu wskazywać Wam drogę, inspirować, mobilizować do działania. Trafiamy do tej samej grupy odbiorców: agentów nieruchomości, deweloperów, klientów indywidualnych, architektów, ale tworząc „Lighthouse” zaangażowaliśmy jeszcze więcej ekspertów i autorytetów, poszerzyliśmy kontekst tematów.

Patronką premierowego numeru jest Aleksandra Przegalińska – specjalistka od najnowszych technologii i sztucznej inteligencji, przedstawicielka Polski w Dolinie Krzemowej. To ona opowiedziała na łamach pierwszego numeru, w jaki sposób sztuczna inteligencja może wpłynąć na rynek nieruchomości, które z nowych technologii warto wdrożyć do swojego biznesu oraz co jest przyszłością dla branży.

„Sztuczna inteligencja jest zbiorem wielu metod pracy z danymi, na który składają się zadania, takie jak: przetwarzanie informacji, automatyczna identyfikacja obiektów, robotyka czy analityka predykcyjna. Daje ona szansę na lepsze poznanie potrzeb klientów, a także bardziej dogłębne i szczegółowe zrozumienie zmian zachodzących w tej branży. Dzięki niej będziemy w stanie skuteczniej analizować i szacować wartość budynków oraz zaglądać w przyszłość.”

Zobacz live z ekspertką:

O czym mówimy w premierowym numerze? 

  1. Siła technologii. Przyszłość jest dziś

Artykuł otwierający marcowe wydanie wprowadza w świat technologii. Autorzy tekstu (wśród nich Aleksandra Przegalińska – patronka wydania) piszą o rozwiązaniach, które są z nami już dziś (choć nie były popularne jeszcze kilka lat temu – np. wirtualne spacery), ale także o tym, co nas czeka w przyszłości – poruszamy temat sztucznej inteligencji oraz sieci neuronowych. Wskazujemy konkretne korzyści poszczególnych technologii i podpowiadamy, jak je wykorzystać w rozwoju Twojego biznesu.

  1. Nowoczesne budownictwo w Polsce

Zapraszamy Cię na spacer” po najciekawszych i najnowszych realizacjach, podczas którego zastanowimy się, co dziś wyróżnia nowoczesne budownictwo, a co już nowoczesne nie jest. Podpowiadamy, że współczesność to nie tylko najnowsze materiały oraz wspomniane wcześniej nowe technologie, ale także otwartość na potrzeby użytkowników budynków oraz holistyczne spojrzenia na całe miasto.

  1. Czy sprytne budynki śnią o inteligentnych pralkach? 

Norbert Cała, dziennikarz zajmujący się najnowszymi technologiami, pisze o inteligentnych domach i rozwiązaniach skrojonych na miarę czasów – dla kogo się je buduje? Czy mieszkania również mogą być inteligentne? Jakie są korzyści płynące z technologii smart home dla deweloperów i biur nieruchomości, a jakie dla mieszkańców inteligentnych budynków? Zaglądajcie na 20 stronę magazynu!

  1. Rynek nieruchomości po pandemii – co przyniosą kolejne lata? 

W przystępny sposób przedstawiamy i interpretujemy dane, m.in. wzrost wyszukiwań domów z ogrodem czy większych mieszkań. Sprawdzamy, jak w 2020 miał się rynek najmu oraz podpowiadamy, jak może wyglądać jego przyszłość.

  1. Łańcuch bloków w nieruchomościach: od tokenów inwestycyjnych, po inteligentne kontrakty

Czy kryptowaluty i łańcuch bloków to przyszłość branży nieruchomości? Co oznaczają te pojęcia i jak je wdrażać do własnego biznesu? Czy warto to w ogóle robić? Czy w przyszłości staną się koniecznością dla naszej branży? Karol Kopańko – ekspert od kryptowalut oraz e-biznesu odpowiada na wiele pytań dotyczących tematu, który dziś wydaje się bardzo futurystyczny, ale kiedyś ma szansę stać się nową rzeczywistością”.

To tylko niektóre z tematów, które poruszamy w premierowym numerze magazynu! Zachęcamy do łapania wiatru w żagle i poszerzania horyzontów – „Lighthouse” już do kupienia w wybranych salonach Empik w całej Polsce oraz do pobrania na stronie:
www.magazynlighthouse.otodom.pl

Dla agentów i deweloperów współpracujących z Otodom wysłaliśmy natomiast przesyłki specjalne wraz z magazynem oraz specjalnie zaprojektowanym planerem, który ma Wam pomóc zaplanować dobry, konstruktywny rok!


Bądź z nami!

Back to top button