Katarzyna Kuniewicz: najważniejsze to nie ględzić i nie ściemniać – podcast

Najważniejsze to nie ględzić i nie ściemniać – taką radę Katarzyna Kuniewicz usłyszała, gdy zaczynała pracę jako wykładowca ekonomii na wyższej uczelni i pozostaje jej wierna do dziś, choć nie uczy już studentów. Ale dzięki temu, gdy opowiada o rynku mieszkaniowym, w wykresach, cyfrach i danych zakochują się nawet ich najwięksi sceptycy.

Przez wiele lat pracując w firmach konsultingowych przyglądała się rynkowi mieszkaniowemu przez pryzmat podaży, opłacalności inwestycji, czynników decydujących o tym, że mieszkania sprzedają się lub nie.

W Otodom, jako dyrektorka badań rynku odpowiada za rozwój innowacyjnego narzędzia jakim jest Otodom Analytics. Dzięki danym zbieranym i analizowanym za jego pośrednictwem może obserwować moment, w którym podaż spotyka się z popytem, a mówiąc wprost, kiedy spotykają się mieszkania i ludzie. Wnioskami z obserwacji tego procesu podzieliła się w rozmowie z 3D Estate.

O czym jest ten podcast?

Na zaproszenie autorów podcastu „Deweloperskie inspiracje” nasza ekspertka opowiada o tym:

  • Jak potencjalni klienci zmieniali swoje decyzje pod wpływem wojny, inflacji, pandemii? I czy rzeczywiście to wszystko widać w danych przedstawionych w Otodom Analytics?
  • Jak z tej wiedzy może skorzystać handlowiec w dziale sprzedaży firmy deweloperskiej?
  • Dlaczego podział na rynek pierwotny i wtórny jest ważny dla analityków, ale nie dla klientów?
  • Na czym polega fałszywa alternatywa zawarta w haśle „Mieszkanie prawem a nie towarem”?

To wszystko i o wiele więcej w niezwykle ciekawej rozmowie z jedną z najważniejszych analityczek rynku mieszkaniowego we współczesnej Polsce. Zapraszamy na najnowszy odcinek podcastu „Deweloperskie Inspiracje. Jak budować, żeby nie zwariować”


3D Estate to lider w dziedzinie technologii 3D dedykowanych branży nieruchomości. Firma dostarcza interaktywne rozwiązania wspierające prezentację, promocję i sprzedaż mieszkań inwestycji deweloperskich: wirtualne spacery 3D po mieszkaniach oraz interaktywne Smart Makiety całych inwestycji deweloperskich. 

Firma zrewolucjonizowała sposób prezentacji inwestycji deweloperskich dzięki autorskiej technologii umożliwiającej automatyzację produkcji spacerów 3D i tworzenia ich na ogromną skalę. Do tej pory, wirtualny spacer w technologii 3D otrzymało ponad 300 000 mieszkań. Zdaniem 72% badanych, spacery 3D pomagają nabywcom mieszkań w lepszym zrozumieniu układu mieszkania. Ułatwia to ocenę mieszkania i podjęcie decyzji zakupowych. Jako partner Otodom, 3D Estate zapewnia wirtualne spacery dla wszystkich klientów serwisu. 

3D Estate wprowadziło także pierwszą na rynku Smart Makietę do prezentacji całych inwestycji, ich otoczenia wraz z poszczególnymi mieszkaniami. Smart Makieta działa online oraz na dowolnym urządzeniu. Smart Makiety działają już na 7 rynkach, na blisko 300 projektach inwestycyjnych. 


MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Co zrobić by lepiej mieszkać? Receptę znajdziesz w podcastach „Dobrze Mieszkać”

Back to top button