Najdroższa dzielnica Bydgoszczy? Mieszkańcy wskazują Łęgnowo-Łęgnowo Wieś

28 lipca 2020

Autor otodom

Najdroższa dzielnica Bydgoszczy? Mieszkańcy wskazują Łęgnowo-Łęgnowo Wieś

Ile kosztuje utrzymanie się w Bydgoszczy? W której części miasta ceny nieruchomości są najbardziej przyjazne kieszeni? Gdzie koszy życia nie są wygórowane? Na potrzeby rankingu dzielnic Otodom poprosiliśmy mieszkańców stolicy Kujaw i Pomorza o wskazanie najtańszej oraz najdroższej dzielnicy Bydgoszczy. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Wyrównane koszty życia w mieście 

Choć mieszkańcy dostrzegają rozbieżności między poszczególnymi dzielnicami Bydgoszczy w kosztach życia, to nie są one duże. Różnica między zwycięzcą a ostatnią w zestawieniu lokalizacją wyniosła nieco ponad jeden punkt w pięciopunktowej skali. 

Warto przy tym zauważyć, że to jedna z niżej punktowanych kategorii w naszym zestawieniu. Wpłynęły na to przede wszystkim nienajlepsze noty za ceny nieruchomości. W zgodnej opinii ankietowanych domy i mieszkania w Bydgoszczy są bardzo drogie.

Ranking Dzielnic Otodom 2020 - Bydgoszcz - koszty życia

Brdyujście najbardziej przyjazne kieszeni 

Mimo wyrównanych wyników mieszkańcy ocenili jedną dzielnicę wyraźnie lepiej. Mowa o Brdyujściu, które uzyskało 3,68 punktu na 5 możliwych do zdobycia. Ankietowani uznali, że ceny nieruchomości w tej części miasta są do zaakceptowania, a poza tym codzienne utrzymanie nie kosztuje tu zbyt wiele. Na podium uplasowało się również Osiedle Terenów Nadwiślańskich z notą na poziomie 3,29 punktu oraz Flisy ocenione na 3,09 punktu.

Najdrożej na Łęgnowie-Łęgnowie Wsi 

Koszty życia w Bydgoszczy najbardziej dotkliwie odczuwają mieszkańcy Łęgnowa-Łęgnowa Wsi. To właśnie ta lokalizacja zamyka ranking dzielnic Otodom. Respondenci ocenili ją na 2,49 punktu. W końcówce znalazły się również Glinki-Rupienica oraz Bydgoszcz Wschodnia-Siernieczek, które otrzymały odpowiednio 2,58 oraz 2,59 punktu. Jak widać o pozycji w rankingu decydowały w wielu przypadkach setne części punktu. 

Mieszkańcy Bydgoszczy dość surowo ocenili koszty życia w swoim mieście. Respondentom najbardziej we znaki dają się wysokie ceny nieruchomości. Najdrożej w zgodnej opinii ankietowanych jest na Łęgnowie-Łegnowie Wsi. Najbardziej przyjazna kieszeni część miasta i jednocześnie zwycięzca rankingu dzielnic Bydgoszczy to z kolei Brdyujście.

Ranking Dzielnic Otodom 2020 - koszty życia - wyniki ogólnopolskie

Bydgoszcz na podium

Jak się jednak okazuje mieszkańcy Bydgoszczy ocenili swoje miasto lepiej, niż większość osób z innych regionów Polski, co odzwierciedla wynik w ogólnopolskim zestawieniu - Bydgoszcz sytuuje się na trzecim miejscu (2,83), wyprzedza ją jedynie Białystok (2,94) i Lublin (2,84). Najdroższym miastem w Polsce jest Warszawa (2,43), nieco lepiej oceniono Kraków (2,51) oraz Wrocław (2,52). 

Czytaj również:

Artykuł zaktualizowany: 28 lipca 2020

Udostępnij