Ranking Dzielnic Otodom 2020

Pobierz Raporty:

O Raporcie

W której dzielnicy żyje się najlepiej? To pytanie zadaje sobie wiele osób myślących o przeprowadzce. Aby ułatwić poznanie odpowiedzi, Otodom, najpopularniejszy serwis ogłoszeniowy z nieruchomościami pod merytorycznym nadzorem agencji badawczej IQS, przeprowadził badanie z udziałem ponad 120 000 mieszkańców całej Polski.

Oceniali oni w skali od 1 do 5 prawdziwość twierdzeń, które pomagały określić poziom zadowolenia z poszczególnych elementów składających się na szeroko pojętą jakość życia w okolicy. W końcu na komfort mieszkania nie składa się tylko jego wnętrze, ale i otoczenie. Na podstawie danych o miejscu zamieszkania ich odpowiedzi zostały przypisane do poszczególnych obszarów miasta, a średnia ocena z konkretnego obszaru pozwoliła stworzyć ranking.

Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej. Badanie przeprowadzone zostało jesienią 2019 roku.

Ranking Dzielnic Otodom 2020 to już druga edycja ogólnopolskiego badania. Pierwsza opublikowana została w 2017 roku. Aktualizacja badania po 3 latach pozwoliła nie tylko porównać atrakcyjność poszczególnych dzielnic, ale i dostrzec zmiany zachodzące na bieżąco w żywych tkankach, jakimi są miasta. Do kategorii znanych już z poprzedniej edycji Rankingu dodaliśmy kolejne, sprawdzające infrastrukturę dla zwierząt, dostęp do służby zdrowia, ofertę kulturalną i imprezową.

Otodom – kontakt dla mediów

Havas PR Warsaw

otodom@havas.pl

Back to top button