Uczestniczyło w nim około 250 Mieszkaniczników ze wszystkich zakątków Polski (z 72 miast), w tym najwięcej z Warszawy i Łodzi. Kongres uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Polonii, m.in z Londynu, Frankfurtu, Genewy, Włoch i Ukrainy, którzy specjalnie przylecieli do Polski. Obecny był również Doradca Zarządu Związku Banków – p. Bolesław Meluch, który prowadził warsztat Rynek kredytów hipotecznych a regulacje nadzorcze – ograniczenia i możliwości – dzięki temu Mieszkaicznicy mogli wysłuchać opinii specjalisty.

 

Relacja z kongresu bardzo szybko pojawiła się w łódzkiej stacji Toya TV oto link

http://moya.toya.net.pl/site_aktualnosci.php?news_id=4176&na_dzien=2013-03-16&q=hi#.UUWF0zCyrg8.facebook.

Głównym elementem Kongresu było 12 merytorycznych warsztatów poświęconych tak praktycznym zagadnieniom jak: kluby inwestycyjne, podatki od najmu, – dlaczego warto płacić, jak sfinansować zakup nieruchomości i jak zwiększyć swoją zdolność kredytową, selekcja najemców i radzenie sobie z kłopotliwymi najemcami, minimalizacja pustostanów, najem okazjonalny czy case - Jak zaprojektować, wyremontować i urządzić mieszkanie na wynajem. Podczas każdego z nich, oprócz prezentacji ekspertów odbyły się żywiołowe dyskusje, podczas których praktycy mogli wymienić się doświadczeniami.

 

Kongres Mieszkaniczników to wyjątkowe wydarzenie – to miejsce spotkania prawie 250 osób inwestujących w nieruchomości – miejsce wymiany informacji i doświadczeń a także wzajemnego wsparcia oraz zawarcia nowych znajomości.

 

Więcej informacji i zdjęć może dosłać:

Katarzyna Hryciuk

Kierownik Biura Zarządu                                 

Tel.: 792 460 250

e-mail: biuro@mieszkanicznik.org.pl