Akcja Deweloperzy Dzieciom - domy dziecka pełne uśmiechów po raz 10!

15 grudnia 2021

Autor otodom

Akcja Deweloperzy Dzieciom - domy dziecka pełne uśmiechów po raz 10!

Czy Deweloperzy mogą być konkurencją dla Świętego Mikołaja? Jak najbardziej! Dowodem niech będzie akcja Deweloperzy Dzieciom., która już od dekady niesie uśmiech, pozytywne wartości i energię dla podopiecznych domów dziecka w Wielkopolsce. Dzięki zaangażowaniu 40 deweloperów, ponad 100 dzieci z Poznania i okolic będzie mogła także w tym roku poczuć choć odrobinę świątecznej atmosfery, a Otodom z dumą po raz kolejny patronuje całej akcji.

- Dobre serce oraz niesienie pomocy potrzebującym nie zna granic. Bez względu na okoliczności, również w tym roku chcemy pomóc jak największej liczbie dzieci. Trwająca pandemia nie ułatwia nam życia, ale znów działamy – przekonują organizatorzy i darczyńcy akcji Deweloperzy Dzieciom. To jedyna w Polsce inicjatywa dobroczynna, łącząca przedstawicieli branży deweloperskiej w tak szczytnym celu i na taką skalę. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo inicjatywa obchodzi jubileusz, co zasługuje na specjalną oprawę.

Niesienie radości pomimo pandemii

- Okrągły jubileusz, w naszym zamyśle miał być powodem zorganizowania eventu z adekwatną galą i uroczystym charakterem. Niestety, trwająca pandemia koronawirusa, a tym samym szereg obostrzeń i przeciwności, a także troska o uczestników, tych mniejszych i większych, powoduje, że takie plany musimy odłożyć na później. Podobnie jak w IX odsłonie akcji, dzieci z rodzinnych i publicznych Domów Dziecka otrzymają prezenty, a ich przekazanie już trwa – mówi Hubert Maćkowiak z firmy Mission Public Relations, która jest pomysłodawcą i organizatorem akcji.

Wcześniejsze akcje odbywały się w miejscach, gdzie dzieci mogły pobawić się, pozytywnie naładować baterie, ale też nauczyć się interesujących rzeczy. Oczywiście były też odwiedziny Świętego Mikołaja, który przynosił worek pełen prezentów - tak będzie i w tym roku. Blisko 100 wychowanków z 9 rodzinnych i publicznych domów dziecka tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzi Mikołaj, by wręczyć prezenty, które ufundowali przedstawiciele firm deweloperskich.

40 zaangażowanych firm, ponad 100 dziecięcych uśmiechów

- Panująca pandemia ma wpływ na każdego z nas. Dotyczy to również wychowanków domów dziecka, bez względu na wiek. Cieszymy się, że jako deweloper o dużych możliwościach, możemy dołożyć swoją cegiełkę, by budować radość – mówi Marcin Ostojski z firmy KDM Deweloper.

- Cieszymy się, że tak szczytna akcja z sukcesem jest co roku kontynuowana. Mimo czasów pandemii, nie możemy zapominać o potrzebujących, oczekiwania na świąteczny czas nie zmieniają się, mimo okoliczności. Magia Świąt ma wielką moc, którą potęgują dziecięce marzenia. Cieszymy się, że choć trochę możemy pomóc je spełniać, uczestnicząc w akcji. Kierujemy się zasadą „biznes to nie wszystko”. Pomagajmy, branża deweloperska ma duży potencjał na podjęcie takich działań – dodaje Agata Krzesińska, Menedżer ds. marki Konimpex-Invest.

Lista zaangażowanych w pomoc przedstawicieli branży otwartych na potrzeby innych jest długa. Do X edycji włączyli się: Agrobex, Area Development, Artbud, ArtLocum, Ataner, Constructa Plus, Cordia, Dombud Development, Dom-Eko, EBF Development, Fludra Development, Gravis Developer, Greenbud Development, Grupa Inwest, Inwestycje Wielkopolski, Jakon Inwest, KDM Deweloper, KM Building, Konimpex-Invest, KosDom, Lepiko Developer, Linea Deweloper, Mak-Dom, Monday Development, Nexity, Nickel Development, NovaForm, Nowa Murowana, Planetbud Development, Proxin, Quadro Development, Rehaz, Robyg, Skaland, Sky Investments, Spravia, UWI, Villa Developer, Vinci Immobilier, Virke.

Jak co roku, organizatorzy mogą liczyć na patronat ze strony Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Z ramienia tej organizacji do Deweloperzy Dzieciom dołączyło 17 firm, w tym Otodom. - Bardzo cieszy nas, że Otodom po raz kolejny ma okazję przyłączyć się do akcji jako patron medialny. Takie inicjatywy, szczególnie w obecnej sytuacji, są wyjątkowo potrzebne, a pomaganie to najlepszy sposób, by poczuć świąteczną atmosferę. - podsumowuje Marta Buzalska z serwisu Otodom.

 

Artykuł zaktualizowany: 16 grudnia 2021

Udostępnij