Nowe osiedla siłą rzeczy korzystać będą z gotowej już i dobrze ocenianej infrastruktury: dostępu do Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, bliskości centrów handlowych i gęstej sieci osiedlowych sklepów oraz działających już od lat licznych szkół, przedszkoli i placów zabaw.

Zdaniem 3300 respondentów Rankingu Dzielnic z Poznania – w każdym z tych obszarów Piątkowo jest jedną z ciekawszych części miasta.

Jedną z nowych inwestycji na Piątkowie jest zamknięte osiedle na Stróżyńskiego 11 i 11A, budowane przez Agencję Inwestycyjną. Docelowo ma ona objąć trzy 4-kondygnacyjne budynki wielorodzinne. Każdy wyposażony będzie w niezależną halę garażową i windy oraz osiedlowy plac zabaw. Mieszkania w tej inwestycji będą mieć powierzchnię od 33,5 do 76,2 mkw, a ceny zaczynają się od 6000 zł za metr.

Tyle samo kosztują mieszkania w 3 i 4 etapie inwestycji Botanika. Jak wskazuje nazwa, osiedle wyróżnia się starannie dobraną roślinnością w postaci alei czerwonych klonów i pnących się po elewacji budynków pnączy. Dodatkowo część mieszkań w pięciokondygnacyjnych blokach wyposażona jest w ogródek, a przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji windę, garaż i piwnice. Przedsięwzięcie UWI Inwestycje jest kontynuacją oddanych już do użytku inwestycji zlokalizowanej na obrzeżu osiedla Bolesława Śmiałego z dojazdem od ul. Księcia Mieszka I.

Od 25 do 93 metrów kwadratowych będą mieć natomiast mieszkania w sześciokondygnacyjnych budynkach Nowe Jagiełły 12N. W dwóch nowoczesnych blokach znajdzie się 65 mieszkań w funkcjonalnych aranżacjach. Najmniejsze z nich będą miały powierzchnię 25 mkw., a największe - 62 mkw. Jak zapowiada deweloper, UWI Inwestycje, układy mieszkań pozwalać będą także na ich łączenie, dające możliwość uzyskania struktury 4 lub 5-pokojowej o powierzchni nawet 100 mkw. Planowany termin realizacji tej inwestycji to 30 listopada przyszłego roku. Już teraz zawierane są jednak umowy rezerwacyjne.

Wysoko ocenione w Rankingu Dzielnic Otodom Piątkowo, choć kojarzy się z wielkimi osiedlami, wzbogaci się więc wkrótce o nowe, nieco bardziej kameralne inwestycje. Ich mieszkańcy skorzystają zaś na tym, że wiele ważnych elementów infrastruktury już na nich czeka.

 

SPRAWDŹ INWESTYCJE DEWELOPERÓW W OTODOM