Z pomocą przychodzi najpopularniejszy serwis z ogłoszeniami nieruchomości – Otodom, który przeprowadził badanie atrakcyjności poszczególnych dzielnic. W sondażu wzięło udział 3327 mieszkańców Łodzi, którzy odpowiedzieli na pytanie: „Na ile prawdopodobne jest, że policił(a)byś znajomym mieszkanie w Twojej okolicy”. Skala odpowiedzi wynosiła od 0 (zdecydowanie nie polecę) do 10 (zdecydowanie polecę). W ten sposób powstał wskaźnik NPS, obliczany jako różnica odsetka promotorów i krytyków, który przyjął wartości od -100 do 100.

 

Najchętniej polecane dzielnice Łodzi

1

Polesie

20

2

Widzew

12

3

Bałuty

7

4

Śródmieście

0

5

Górna

-11

źródło: Ranking Dzielnic Otodom

 

Wynik wydaje się jednoznaczny. Na pierwszymi miejscu uplasowało się Polesie, zaś najmniej polecaną dzielnicą okazała się Górna. Jak zaznacza Agata Polińska z serwisu Otodom, powyższy ranking nie powinien zaburzać własnej oceny dzielnic. – Tak naprawdę każda dzielnica ma swoje plusy i minusy oraz trafia do poszczególnych grup odbiorców. Polesie zostało docenione przez ankietowanych za czystość i bliskość terenów zielonych oraz infrastruktury dla dzieci. Widzew wygrał pod względem bezpieczeństwa i sąsiedztwa, Bałuty atrakcyjnymi cenami mieszkań oraz wygodą robienia zakupów, a Śródmieście otrzymało najwyższe noty w kategoriach związanych z komunikacją i spędzaniem wolnego czasu. Plasująca się na ostatniej pozycji Górna tak naprawdę nie wypadła najgorzej, w wielu kategoriach wyprzedając Śródmieście czy Widzew – podsumowuje Agata Polińska.

Łódź jest trzecim najbardziej zaludnionym miastem w Polsce oraz czwartym pod względem wielkości. Z danych GUS wynika, że w pierwszym półroczu w Łodzi oddano do użytkowania 1,1 tys. lokali. To o 60,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. Na uwagę zasługuje również fakt, że od stycznia do czerwca 2017 r. rozpoczęto budowę 2 tys. nowych mieszkań, czyli o 98 proc. więcej niż przed rokiem (dane GUS), co oznacza, że w najbliższym czasie łódzka oferta mieszkaniowa znacząco się powiększy.

 

ZNAJDŹ MIESZKANIE W ŁODZI W OTODOM