Gdy możesz już odebrać klucze

03 lipca 2017

Autor otodom

 

 

Osoby, które dotychczas wynajmowały mieszkanie realnie oszczędzą na krótszym okresie, w jakim będą ponosić związane z tym koszty. Osoby, które decydują się na zakup mieszkania we wczesnej fazie realizacji inwestycji będą na to skazane przez zdecydowanie dłuższy okres. Kupując mieszkanie w ukończonym budynku nie musimy obawiać się tego, jak finalnie będzie on wyglądał i czy dobrze wpisuje się on w najbliższe sąsiedztwo. Możemy również naocznie przekonać się, jak prezentuje się wykończenie części wspólnych, jak wygląda zagospodarowanie terenu wokół budynku i przed wszystkim jaki widok rozpościera się za oknem. Dzięki temu nie musimy opierać się na często przekoloryzowanych wizualizacjach, które potem nie do końca mają pokrycie w rzeczywistości. Nie bez znaczenia pozostaje też czynnik związany z bezpieczeństwem samej transakcji. Wprawdzie ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego, która weszła w życie w 2012 roku znacząco ograniczyła ryzyko kupujących mieszkania deweloperskie, jednak i tak najlepszym zabezpieczeniem pozostaje kupno mieszkania w budynku, którego budowa została już zakończona. 

Pomimo rozlicznych zalet związanych z zakupem mieszkania w budynku, którego budowa już się zakończyła, niewielu kupujących może pozwolić sobie na taki komfort. Jak wynika z danych Działu Badań i Analiz należącego do Grupy Emmerson S.A., na warszawskim rynku pierwotnym postępuje spadek oferty mieszkań gotowych do odbioru. Na koniec I kw. 2017 r. stanowiły one niespełna 10% całkowitej oferty.

Znalezienie mieszkania w inwestycji, której budowa już się zakończyła jest zatem trudne, ale nie niemożliwe. Zwłaszcza w przypadku projektów, których realizacja właśnie dobiegła końca możemy natrafić jeszcze na jakieś wolne lokale. Należy liczyć się jednak z tym, iż ten stan nie potrwa długo i szybko znajdą one nabywców w gronie osób czekających z podjęciem decyzji do czasu zakończenia prac budowlanych.   

Jednym z ostatnich przykładów warszawskich inwestycji mieszkaniowych, których budowa została w ostatnim czasie zakończona jest Bobrowiecka 10. Projekt ten został zrealizowany przez spółkę Spectra Development na Dolnym Mokotowie. - Pierwsi mieszkańcy odbierają już klucze do swoich mieszkań, ale w ofercie pozostało jeszcze trochę wolnych lokali. Nasza inwestycja oprócz prestiżowej lokalizacji ma do zaoferowania także elegancką architekturę, funkcjonalne rozkłady apartamentów i atrakcyjnie zagospodarowaną przestrzeń wokół budynku – opisuje Krzysztof Kołakowski z inwestycji Bobrowiecka 10.

 

CZYTAJ WIĘCEJ O RYNKU NIERUCHOMOŚCI W OTODOM

 

 

 

 

 

Artykuł zaktualizowany: 13 maja 2020

Udostępnij