Pod tym względem najlepiej wypadło Osiedle Młodych. Jego mieszkańcy swoje możliwości robienia zakupów blisko domu ocenili na 6,74 w skali od 1 do 7. Co więcej, tylko minimalnie gorzej wypadło osiedle Piasta I, które otrzymało notę 6,71. Bardzo dobrze w Rankingu Dzielnic Otodom wypadły także osiedla: Nowe Miasto (6,49), Dziesięciny II (6,45) i Bema (6,44). Zaledwie 5 białostockich dzielnic otrzymało oceny niższe, niż 6. Są to Dojlidy (5,45), Dojlidy Górne (5,47), Jaroszówka (5,61), Skorupy (5,71) i Bojary (5,83).

Wyniki zaskakują Marcina Świsłowskiego z eksperta z firmy Lwy Nieruchomości. - Jestem zdziwiony, że nie wygrało Osiedle Mickiewicza. Są tam 2 duże galerie handlowe, a w nich wszystkie niezbędne sklepy i sporo rozrywki. To one, oprócz bliskości uczelni i Parku Branickich sprawiają, że Osiedle Mickiewicza jest najpopularniejszą i najdroższą dzielnicą na rynku nieruchomości. O wysokiej pozycji Osiedla Młodych w rankingu musiała przesądzić duża liczba małych, osiedlowych sklepików.

Stolica Podlasia okazała się jednym z dwóch miast, w których wygoda zakupów oceniona została najwyżej. Białystok, wraz z Toruniem zajęłyby pierwsze miejsce wśród 100 największych miast Polski, a ich wynik to aż 6,18!

- W Białymstoku znajdują się trzy duże galerie handlowe zlokalizowane w centrum miasta i kilka na obrzeżach, dzięki czemu każdy w niedalekim sąsiedztwie ma mniejszą lub większą galerię. Nie ma w nich tłumów, a co za tym idzie długich kolejek, co bez wątpienia sprawia, że zakupy są przyjemniejsze. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze drogowej w Białymstoku nie ma korków więc poruszanie się między galeriami nie sprawia żadnych trudności i w kilka minut jesteśmy w stanie się przemieścić z jednej galerii do drugiej - komentuje Marek Szubzda z biura Express House.

Ranking Dzielnic Otodom powstał na podstawie wyników badania przeprowadzonego przez Otodom we współpracy z OLX i pod nadzorem merytorycznym agencji badawczej PBS. W przeprowadzonej jesienią ub. roku ankiecie internetowej wzięło udział ponad 140 000 respondentów, w tym 1222 mieszkańców Białegostoku. Oceniali oni w skali od 1 do 7 prawdziwość zdania “Ludzie, którzy mieszkają w mojej okolicy są przyjaźni i uprzejmi”. Ocena 1 oznaczała  “zupełnie się nie zgadzam”, a 7 - “zgadzam się w pełni”.

 

SPRAWDŹ RANKING DZIELNIC OTODOM