Ursynów bezapelacyjnie najlepsza dla aktywnych w Warszawie

25 czerwca 2020

Autor otodom

Ursynów bezapelacyjnie najlepsza dla aktywnych w Warszawie

Przygotowujesz się do triathlonu? Pasjami biegasz półmaratony? A może po prostu lubisz raz na jakiś czas wpaść na siłownię czy basen? Zastanawiasz się, w której okolicy zamieszkać, aby mieć pod ręką dobry klub fitness, ale też mieć gdzie pobiegać czy pojeździć szosówką? Sprawdź przygotowany przez Otodom Ranking Dzielnic Warszawy dla aktywnych!

Na jego potrzeby poprosiliśmy niemal 5000 mieszkańców stolicy o wskazanie dzielnic, w których jest najwięcej miejsc do aktywnego spędzania czasu. Pod lupę braliśmy zarówno obiekty płatne, jak i darmowe. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Ursynów sprzyja aktywności

Z odpowiedzi ankietowanych wynika, że najwięcej do zaoferowania sportowcom ma Ursynów. Obiekty sportowe w tej dzielnicy zostały przez jej mieszkańców ocenione najwyżej. To także tu najłatwiej znaleźć bezpłatne, ogólnodostępne miejsca do ćwiczeń. Trudno nie zgodzić się z tą diagnozą, w końcu sam Las Kabacki ma bardzo wiele do zaoferowania warszawiakom spragnionym aktywności – i nie jest to jedyne ciekawe miejsce na Ursynowie. Nie brakuje tam też siłowni, basenów i ścieżek rowerowo-biegowych – komentuje Małgorzata Podbielska, En Casa Premium Real Estate.

Tylko odrobinę niższą notę uzyskał również obfitujący w tereny zielone Wilanów. Trzecie miejsce zajęła również bardzo zielona Wesoła. We wszystkich tych miejscach doceniona została również płatna infrastruktura sportowa – obecność klubów fitness czy basenów.

Pięć dzielnic Warszawy idealnych dla sportowców to:

  1. Ursynów
  2. Wilanów
  3. Wesoła
  4. Bielany
  5. Żoliborz

Mapa Warszawy

Najmniej usportowione dzielnice Warszawy to…

Najniższą notę w rankingu dzielnic Otodom dla aktywnych otrzymał Rembertów. Zdaniem mieszkańców stolicy zarówno płatnych, jak i darmowych obiektów sportowych jest tu jak na lekarstwo. Oceny tej nie zrównoważyła nawet spora ilość terenów zielonych.

Nieco więcej do zaoferowania spragnionym sportowych doznań mają dzielnice: Włochy, Praga-Północ i Śródmieście. Jednak i w ich przypadku ankietowani byli bardzo krytyczni. 

W efekcie lista pięciu dzielnic Warszawy o najsłabszej infrastrukturze sportowej to:

  1. Rembertów
  2. Włochy
  3. Praga-Północ
  4. Śródmieście
  5. Wawer

Warszawa na tle innych miast

Ogólna ocena wystawiona Warszawie przez jej mieszkańców za infrastrukturę sportową to cztery minus. Mieszkańcy stolicy doceniają liczne obiekty darmowe, a także chętnie korzystają z tych komercyjnych. W kilku dzielnicach jednak ograniczony dostęp do miejsc sprzyjających aktywności jest zauważalny. Nie zmienia to faktu, że Warszawa bezapelacyjnie jest liderem Rankingu Dzielnic Otodom w kategorii aktywnych sportowy. Ogólna ocena stolicy wyniosła 3,85 punktu, natomiast drugi w zestawieniu Poznań otrzymał 3,76 punktu. Ostatnie miejsce na podium przypadło Katowicom, które uzyskały 3,69 punktu.

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom, poprzednia opublikowana została trzy lata temu. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS. Ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia, oceniało różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej. Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe: infrastruktura dla zwierząt, dzielnice dla aktywnych sportowo, imprezowiczów, dostępność służby zdrowia.

Czytaj Również:

Już niedługo przedstawimy kolejne kategorie Rankingu Dzielnic Otodom.

Artykuł zaktualizowany: 25 czerwca 2020

Udostępnij