Jak podkreśla Piotr Zieliński z Biura Prasowego Urzędu Miasta Szczecin, tworzenie przyjaznej, zielonej i ekologicznej metropolii jest jednym z najważniejszych zadań ujętych w strategii miasta Floating Garden 2050. Dlatego władze miejskie dużo uwagi poświęcają temu, by zachować w jak najlepszym stanie miejskie tereny zielone. Jego zdaniem, służą temu przede wszystkim inwestycje polepszające całą infrastrukturę w parkach, jak również nowe projekty, o realizację których często zabiegają bezpośrednio sami mieszkańcy.

- Wszechobecna zieleń to jeden z atutów i wspólne dobro naszego miasta. Tak wysokie miejsce w rankingu cieszy, ponieważ pokazuje, że starania władz miasta o to aby tworzyć przyjazną przestrzeń dla mieszkańców w ich jak najbliższym sąsiedztwie, są jak najbardziej zasadne - podkreśla Piotr Zieliński.

Żadna z części Szczecina w rankingu nie osiągnęła wyniku niższego niż 5. Dwie najlepiej ocenione - Bukowe i Kijewo uzyskały identyczny, bardzo dobry rezultat: 6,61. Na trzecim miejscu znalazło się Warszewo, a zbliżone, wysokie wyniki osiągnęły Pogodno, Słoneczne i Krzekowo. Zdecydowanie najsłabiej wypadło Centrum (5,15), stosunkowo niskie miejsca w rankingu dzielnic zajęły też Gumieńce, Majowe i Pomorzany. Trzeba jednak przyznać, że nawet te niższe wyniki są całkiem niezłe, zwłaszcza biorąc pod uwagę wielkość miasta.

 

Najbardziej zielone dzielnice Szczecina

Dzielnica

Ocena

Bukowe

6.61

Kijewo

6.61

Warszewo

6.50

Pogodno

6.20

Słoneczne

6.20

Krzekowo

6.19

Golęcino

5.97

Bukowo

5.93

Świerczewo

5.90

Zdroje

5.88

Dąbie

5.87

Niebuszewo

5.87

Pomorzany

5.76

Majowe

5.69

Gumieńce

5.66

Centrum

5.15

źródło: Ranking Dzielnic Otodom

 

Ranking Dzielnic powstał w oparciu o badania przeprowadzone przez Otodom we współpracy z OLX i pod nadzorem agencji badawczej PBS. Wzięło w nim udział ponad 140 000 Polaków, w tym 1951 osób mieszkających w Szczecinie.

 

CZYTAJ WIĘCEJ O RANKINGU DZIELNIC OTODOM