Liderem Rankingu Dzielnic Rzeszowa w kategorii “bezpieczeństwo” jest Osiedle Pułaskiego. Jego mieszkańcy ocenili poziom bezpieczeństwa na 6,14. Tylko niewiele niższe noty padły na Nowym Mieście (6,10), Paderewskiego (6,09), Drabiniance (6,09) i Kotuli (6,06). O tym jak wysoko rzeszowianie oceniają bezpieczeństwo świadczy fakt, że nawet ostatnie w rankingu osiedle Wilkowyja może poszczycić się wysoką oceną - 5,30.

 

Najbezpieczniejsze dzielnice Rzeszowa

Dzielnica

Ocena

Pułaskiego

6.14

Nowe Miasto

6.10

Paderewskiego

6.09

Drabinianka

6.09

Kotuli

6.06

Tysiąclecia

5.91

Zalesie

5.86

Kmity

5.77

Mieszka I

5.73

Śródmieście – Południe

5.73

Piastów

5.72

Krakowska – Południe

5.59

Staroniwa

5.53

Baranówka

5.48

Gen. Andersa

5.43

Pobitno

5.38

Gen. Grota-Roweckiego

5.36

Śródmieście – Północ

5.33

Wilkowyja

5.30

źródło: Ranking Dzielnic Otodom

 

- Nawet mieszkańcy dzielnic, które osiągnęły nieco słabszy wynik w Rankingu potwierdzają, iż czują się bardzo bezpiecznie w miejscu zamieszkania. Policyjne statystyki potwierdzają, że z roku na rok liczba przestępstw zmniejsza się, a wykrywalność wzrasta, co w rezultacie przekłada się na pozytywny odzew społeczeństwa - zauważa nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Rację przyznaje jej Paweł Gancarz, ekspert rynku nieruchomości z biura Super Nieruchomości. - Miarą bezpieczeństwa Rzeszowa jest to, że nie mamy żadnych miejsc, które moglibyśmy określić jako niebezpieczne. Co warte podkreślenia, nie zawsze tak było i nie musiało tak być, choćby ze względu na bliskość wschodniej granicy. Skuteczne działania policji, inwestycje w monitoring oraz budowanie trwałych relacji z mieszkańcami pozwoliło jednak rozwiązać mnóstwo zagrożeń - ocenia.

Jak przekonuje nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, wysoki wynik Rzeszowa jest dowodem na to, że współpraca i zaangażowanie wszystkich służb i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa w mieście przynosi efekty. Na ocenę wpłynąć musiały także: duża liczba policyjnych patroli, rozwój monitoringu miejskiego, infrastruktury i wsparcie finansowe miasta, które umożliwia zakup nowego sprzętu dla policjantów.

- Staramy się również docierać do mieszkańców, by poznać ich oczekiwania i problemy, z jakimi na co dzień się borykają. Wykorzystujemy do tego debaty, konsultacje społeczne, czy spotkania z mieszkańcami, a także nowe narzędzia. Należy do nich Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie każdy za pośrednictwem Internetu może powiadomić nas o zagrożeniach lub niebezpiecznych miejscach. Żaden sygnał nie jest bagatelizowany - podkreśla Marta Tabasza-Rygiel. Miejscowa policja realizuje także liczne programy profilaktyczne, z którymi dociera do odbiorców w różnym wieku. Dają one nadzieję, że dobra sytuacja utrzyma się jeszcze długo.

 

CZYTAJ WIĘCEJ O RANKINGU DZIELNIC OTODOM