Dzielnicą Gdyni, która otrzymała najwyższą notę jest oceniony na 5,83 Mały Kack. Na drugim miejscu znalazło się Chwarzno-Wiczlino (5,76), a na trzecim - Karwiny (5,73).

- Mały Kack to pięknie położona dzielnica, otoczona Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, a w dolince przepływa malownicza rzeka Kacza. Nie jest dla mnie zaskoczeniem, że sami mieszkańcy ocenili dzielnicę jako najbardziej zadbają, ponieważ widzą zachodzące w niej zmiany, jak choćby powstające tereny rekreacyjne. To zarówno zasługa samych mieszkańców, jak i radnych z tej dzielnicy, którzy zgłaszają do jednostek miejskich wnioski, które mają na celu poprawę komfortu życia. Wymienić można choćby poprawę bezpieczeństwa oraz remonty dróg i chodników. Mieszkańcy dzielnicy takżę włączają się w organizację imprez dzielnicowych oraz Budżet Obywatelski Miasta Gdyni. Te wszystkie działania powodują, że w naszej dzielnicy dzieje się naprawdę wiele pozytywnych rzeczy - komentuje mieszkaniec Małego Kacka i radny miejski, Sebastian Jędrzejewski.

Zdaniem Pawła Podbielskiego, eksperta rynku nieruchomości z firmy White Wood, do sukcesu Małego Kacka przyczyniła się też struktura jego mieszkańców. - Jest to dzielnica zamieszkana głównie przez młode, dobrze sytuowane osoby. Ponadto, w ostatnim czasie Mały Kack rozwija się w bardzo szybkim tempie. Powstają nowe osiedla ze starannie zaprojektowaną - przez najwyższej klasy specjalistów - architekturą przestrzeni. Świetnym przykładem jest ulica Strzelców, przy której mieszczą się 4 flagowe inwestycje tej dzielnicy  - podkreśla.

Wysoki wynik Małego Kacka nie dziwi także Jolanty Starnawskiej z biura Starnawska.pl Nieruchomości. - Tutaj w projektach zabudowy jednorodzinnej i stosunkowo nielicznej wielorodzinnej widać, jak ważne są naturalne walory tej dzielnicy. Również popyt na tę lokalizację nie maleje - świetna komunikacja, ścieżki rowerowe, blisko do centrum… Mały Kack to jedna z dzielnic, która nie została zabudowana budynkami wielkopłytowymi, co moim zdaniem ma przełożenie na wysoką ocenę tej dzielnicy.

Tylko 5 gdyńskich dzielnic otrzymało ocenę niższą od “piątki”. Są to: Grabówek (4,54), Leszczynki (4,68), Witomino-Radiostacja (4,79), Pogórze (4,84) i Kamienna Góra (4,93).

Pełne wyniki tej kategorii prezentujemy poniżej.

 

Dzielnica

Ocena

Mały Kack

5.83

Chwarzno-Wiczlino

5.76

Karwiny

5.73

Redłowo

5.57

Wzgórze Świętego Maksymiliana

5.48

Witomino-Leśniczówka

5.45

Dąbrowa

5.39

Śródmieście

5.39

Obłuże

5.34

Cisowa

5.34

Pustki Cisowskie-Demptowo

5.27

Oksywie

5.24

Orłowo

5.18

Działki Leśne

5.14

Chylonia

5.06

Kamienna Góra

4.93

Pogórze

4.84

Witomino-Radiostacja

4.79

Leszczynki

4.68

Grabówek

4.54

źródło: Ranking Dzielnic Otodom

 

CZYTAJ WIĘCEJ O RANKINGU DZIELNIC OTODOM