W Gdańsku mieszkańcy Młynisk najbardziej narzekają na koszty życia 

28 lipca 2020

Autor otodom

W Gdańsku mieszkańcy Młynisk najbardziej narzekają na koszty życia 

Gdańsk to jedno z najdroższych miast w Polsce. Ceny nieruchomości ustępują tu jedynie Warszawie. Jak mieszkańcy oceniają koszty życia w Gdańsku? W której dzielnicy zdaniem gdańszczan ceny domów i mieszkań są najrozsądniejsze, a gdzie z kolei utrzymanie kosztuje fortunę? Sprawdź wyniki Rankingu Dzielnic Otodom!

Piecki-Migowo aż dwadzieścia siedem miejsc w dół 

W 2017 roku po raz pierwszy zapytaliśmy gdańszczan, w której dzielnicy ich zdaniem koszty życia są najbardziej przyjazne kieszeni. Wówczas w zgodnej opinii respondentów zdecydowanie w tej kategorii wygrały Piecki-Migowo, wyprzedzając Oliwę i Przymorze Małe. 

Po trzech latach wróciliśmy do Gdańska z tym samym pytaniem. Okazało się, że w międzyczasie sporo się zmieniło. Zwycięzcy pierwszej odsłony rankingu dzielnic Gdańska bowiem w drugiej edycji znaleźli się nie tylko poza pierwszą dziesiątką, ale nawet poza pierwszą dwudziestką! 

Ranking Dzielnic Otodom 2020 - koszty życia w Gdańsku

Matarnia wygrywa, choć jej ocena nie zachwyca 

Kto zatem tym razem znalazł się na czele? Respondenci uznali, że na miano dzielnicy najbardziej przyjaznej kieszeni zasługuje Matarnia. Warto jednak zauważyć, że do zajęcia pierwszego miejsca wystarczyła ocena na poziomie 3,44 punktu na 5 możliwych do zdobycia. Miejsce na podium wywalczyły też Stogi z Przeróbką i Wzgórze Mickiewicza.

Młyniska zamykają stawkę 

Za najdroższą dzielnicę Gdańska ankietowani uznali Młyniska. Choć utrzymanie w tej części miasta zdaniem mieszkańców tylko nieco odstaje od średniej, to już ceny nieruchomości na Młyniskach są dla gdańszczan trudne do zaakceptowania. Zaowocowało to notą wynoszącą zaledwie 2.06 punktu na 5 możliwych do zdobycia. Niewiele lepiej wypadła Letnica – ankietowani ocenili tę dzielnicę na 2,11 punktu.

Gdańsk, a inne miasta Rankingu

W porównaniu z mieszkańcami innych miast, gdańszczanie nie są zbyt zadowoleni z kosztów życia. Najgorzej wypadła pod tym względem Warszawa (2,43), a najlepiej - Białystok (2,94). Gdańsk ze swoją średnią 2,63 znalazł się na miejscu dziewiątym.

Czytaj również:

Artykuł zaktualizowany: 28 lipca 2020

Udostępnij