Po co deweloperowi dane rynkowe?

Na polskim rynku mieszkaniowym chyba jeszcze nigdy nie działo się tak dużo, jak w ostatnich kilku latach. Pandemia, wojna w Ukrainie, najwyższa od dziesięcioleci inflacja, załamanie sprzedaży i w końcu jej odbicie, a w wszystko w bardzo niestabilnym środowisku legislacyjnym – wydarzeniami z ostatnich 3 lat można by obdarować ze trzy dekady. W tak dynamicznym i niestabilnym środowisku podejmowanie decyzji biznesowych nie jest proste.

Skąd wziąć wiarygodne dane o rynku? Jak odróżnić rzetelne opracowania od clickbaitowych tytułów? Skąd wziąć dane o preferencjach klientów na rynku, a gdzie szukać sprawdzonych wartości opisujących wielkość rynku deweloperskiego w danym mieście? To pytania, przed którymi stoi dziś każdy deweloper chcący efektywnie prowadzić swój biznes i być wiarygodnym partnerem dla swoich klientów.

A odpowiedzi na nie znajdzie w Otodom Analytics. To nowoczesne narzędzie analityczne zapewniające działającym na rynku profesjonalistom dostęp do pełnych, wiarygodnych i aktualnych danych o rynku mieszkaniowym oraz wskazówki, które ułatwią podejmowanie trafnych i bardziej efektywnych decyzji biznesowych. Otodom Analytics to nieocenione narzędzie zarówno dla marketingu, sprzedaży, jak i zarządów firm deweloperskich – bez względu na rozmiar firmy.

Zobacz też: Dane Otodom Analytics: ceny mieszkań w 5 największych miastach

Jakie są główne korzyści z używania Otodom Analytics?

1. Pełna wiedza o rynku deweloperskim i nie tylko

W Otodom Analytics dostępne są najdokładniejsze informacje o mieszkaniach z rynku pierwotnego na siedmiu głównych rynkach (Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław – wraz z aglomeracjami). Monitoring rynku Otodom Analytics to szczegółowe badanie obrazujące poziom cen oraz liczby lokali sprzedanych, wprowadzonych do oferty i wielkości oferty, wraz z comiesięczną historią.

Dane makro Otodom Analytics

A to nie koniec, bo w ramach Otodom Analytics zebraliśmy wszystkie najważniejsze wskaźniki okołorynkowe. Nasze narzędzie agreguje dane z NBP, GUS, BIK, rynku pierwotnego, wtórnego i najmu. Wystarczy kilka kliknięć, by dowiedzieć się, ile mieszkań sprzedali w ubiegłym miesiącu deweloperzy w Gdyni lub sprawdzić popyt na mieszkania trzypokojowe w konkretnej dzielnicy Krakowa. Do tego możliwość krosowania danych i dowolnego ich zestawiania na wykresach. Wszystko dostępne w intuicyjnym środowisku zbudowanym przez ludzi, dla których praca z danymi to coś zdecydowanie więcej niż praca.

2. Unikalne dane popytowe

Dzięki połączeniu sił obido, Otodom i OLX, Otodom Analytics oferuje najszerszą, najdokładniejszą i najszybciej dostępną wiedzę o popycie na rynku pierwotnym, wtórnym i najmu. W marcu 2023 r. nasze serwisy miały 6,16 mln unikalnych użytkowników, to niezwykle cenne unikalne dane, które w ramach Otodom Analytics w zagregowanej formie udostępniamy deweloperom, pośrednikom i innym profesjonalnym uczestnikom rynku.

Podaż i popyt Otodom Analytics

3. Dane o preferencjach klientów

Grupa OLX to dedykowany zespół obsługi klientów. Wiemy nie tylko o tym, jak klikają osoby szukające mieszkań, ale i dlaczego tak robią. Ponaddwudziestoosobowy zespół wsparcia jest na bieżąco z pytaniami i obawami klientów. Mając możliwość badania ich, udostępniamy w ramach Otodom Analytics wyniki badań, jakich nie ma nigdzie indziej.

4. Komentarze najlepszych ekspertów

Regularne komentarze tekstowe i wideo przygotowywane przez rynkowych ekspertów z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarach rynków mieszkaniowego i kredytów hipotecznych. Suche dane to nie wszystko, w ramach Otodom Analytics oferujemy dostęp do pogłębionych analiz i komentarzy. Pomagają one z jednej strony zrozumieć mechanizmy rynkowe i przyczyny zachodzących na nim zjawisk.

Otodom Analytics
Komentarze ekspertów Otodom Analytics

Dzięki takiej wiedzy każda firma deweloperska może podejmować najważniejsze decyzje opierając się na wiarygodnych podstawach. I to decyzje na różnych poziomach. Od polityki rabatowej przy ostatnich mieszkaniach dostępnych w danej inwestycji, poprzez ustalanie cen przy otwieraniu biura sprzedaży, aż po planowanie zupełnie nowych projektów.

Otodom Analytics to nie tylko najważniejsze dane rynkowe zebrane w jednym miejscu. To także realne wsparcie dla biznesu deweloperskiego.

Przeczytaj także: Dlaczego nowoczesny pośrednik powinien korzystać z danych?

Back to top button