Zgodnie z zapowiedzią inwestora, pierwsze lokale mają trafić do klientów już w I kwartale 2017 roku - mowa tu o mieszkaniach przygotowywanych w ramach projektu „Botanika” (ul. Izydy). Obecnie trwają prace nad konstrukcją dachu tego budynku, a równolegle do nich prowadzony jest montaż instalacji elektrycznych, hydraulicznych i wentylacyjnych. Na zachodniej i południowej elewacji pojawiły się już także pierwsze okna.

Równie sprawnie przebiegają prace nad realizacją drugiej inwestycji tej firmy: budynku Centaura. To projekt o podobnym, co Botanika, charakterze, przygotowywany niespełna kilkaset metrów dalej (ul. Centaura). - W pierwszych dniach sierpnia ekipa budowlana zalała płytę fundamentową, a dwa tygodnie później strop hali garażowej. Dzięki temu, że budynek będzie podpiwniczony, powstaną w nim miejsca parkingowe oraz praktyczne boksy na akcesoria samochodowe. Zaprojektowaliśmy też komórki lokatorskie oraz zewnętrzne miejsca postojowe na grodzonym terenie - tłumaczy Dariusz Malottke, kierownik ds. sprzedaży firmy Pomorskie Domy.

Zgodnie z planem, budynek Centaura ma zostać ukończony w ostatnich dniach czerwca przyszłego roku, a zatem trzy miesiące po zakończeniu Botaniki. Łącznie w „Centaura” powstanie 25 mieszkań o powierzchniach między 35 a 61 m2. Jeśli dodać do tego 16 mieszkań Botaniki i 12 mieszkań, które inwestor przygotował w tej dzielnicy już w ubiegłym roku (inwestycja Mały Port, ul. Victorii), będzie to ponad 50 nowych lokali oddanych do użytku przez Pomorskie Domy w ciągu niespełna dwóch lat. Jak zapewnia prezes firmy, już wkrótce usłyszymy o kolejnych projektach mieszkaniowych, które Pomorskie Domy realizować będą na terenie Trójmiasta.

 

SPRAWDŹ INWESTYCJE W GDAŃSKU W OTODOM