Postanowienia noworoczne? Wygraj w konkursie Adresujemy Marzenia!

W końcu wyremontować strych, odnowić komodę kupioną na pchlim targu czy regularnie ścierać kurze? A może zrobić przewrót i przeprowadzić się w wymarzone miejsce? Jakie są Twoje postanowienia noworoczne związane z domem? Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, zainspiruj się planami Otodom! Podpowiadamy też jak zdobyć 100 tysięcy złotych na ich realizację – tu pomoże konkurs Adresujemy Marzenia.

Podobno trzech na czterech Polaków myśląc o kolejnym roku podejmuje postanowienia noworoczne. Czego zazwyczaj one dotyczą? Zdrowia, diety, oszczędzania lub spędzania większej ilości czasu z bliskimi. Mimo, iż grono osób pragnących odmiany jest spore, to już po dwóch tygodniach co czwarta osoba zapomina o swoich postanowieniach. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak choćby w obliczu karnawałowych specjałów, trudno pilnować diety i poskromić apetyt na słodycze. Jedynie około 14% osób dociera do końca roku, mogąc śmiało przyznać, że dotrzymali obietnic złożonych w Sylwestra.

Jeśli po raz kolejny chcesz obiecać sobie, że staniesz się lepszą wersją samego siebie, ale boisz się, że nie podołasz, proponujemy inne rozwiązanie. Odmień najbliższe otoczenie i spraw, by Twój dom był jeszcze przyjemniejszym miejscem. To nie musi być remont z wyburzaniem ścian i rwaniem podłóg. Poczucie dobrze spełnionego obowiązku może przynieść odmalowanie ściany, ułożenie książek alfabetycznie lub powieszenie półki na większą ilość roślin. W końcu niewielkie rzeczy, mogą mieć duże znaczenie! Nie wspominając o tym, że o wiele łatwiej takie plany zrealizować! Zobacz jak do noworocznych postanowień podszedł zespół Otodom!

Mniej znaczy lepiej!

Część otodomowej ekipy stawia na minimalistyczną rewolucję, a co za tym idzie porządek. Mniej rzeczy na półkach i w szafach, regularne pozbywanie się nadmiaru i wszelkich „przydasiów”, no i ostateczne pozbycie się poprzeprowadzkowych kartonów. Poskromiony chaos i mniej zawadzających wokół rzeczy to zresztą jeden ze składników w przepisie na Szczęśliwy Dom.. Dzięki naszym badaniom potwierdziliśmy, że bałagan nas stresuje, a w uporządkowanych wnętrzach jesteśmy zwyczajnie szczęśliwsi.

Zmywarka pod kontrolą

„Kiedyś myślałam, że zmywarka będzie odpowiedzią na wszystkie moje problemy… Teraz muszę postanowić sobie nieobijanie się z wyciąganiem z niej naczyń, które potrafią tam wypucowane trochę poleżeć.” Kto nie zna tego uczucia, gdy pralka czy zmywarka obwieszczają koniec pracy, a przed Tobą staje wizja mozolnego wyładunku, wieszania, dokładania na półki czy do szaf? Rok 2023 w niektórych domach przyniesie zmywarki czy pralki opróżniane w trymiga. I tym razem w otodomowych planach zwycięża porządek!

Drobne sprawy

Liczą się i te drobne obietnice – szczególnie, że część z nich powtarza się co roku. To postanowienia z serii „w końcu”. W końcu podkleić tapetę w pokoju dziecka, w końcu obszyć docięte na wymiar zasłony, założyć panele przypodłogowe, „powiesić plakat, kupić lampę do sypialni (choć trochę się przyzwyczaiłam do gołej żarówki), uporządkować plątaninę kabli”. Pamiętaj, ważna jest w tym wiara, że w końcu się uda ;-).

Dla dobra zieleni

W kontekście trendu na zielone, nie dziwią postanowienia sprowadzenia do domu większej ilości roślin i zadbania o te, które już zdobią wnętrza. Przesadzanie, regularne podlewanie i ścieranie kurzu z liści, to tylko początek zielonej listy. Dopisać do niej należy również oczywiście roślinne chciejstwa: bonsai, filodendrony czy rzadkie begonie. Część osób z postanowieniami noworocznymi wychodzi do ogrodu: u nich sadzone będą ogórki samopnące, porzeczki i zioła.

Na wszystko jest miejsce

O tym, że, szczególnie w dobie home office, każda czynność musi mieć stworzoną dla niej przestrzeń, pisaliśmy już wielokrotnie. By zapanować nad stresem, powinniśmy jeść przy stole, pracować przy biurku i odpoczywać na kanapie. I takie założenia ma część zespołu Otodom, niektórzy planują „jeść przy stole, a nie stoliku kawowym przy telewizorze„, inni zrobią eksmisję laptopów służbowych z sypialni. Work life balance to zawsze dobry pomysł!

Renowacja, remont, relokacja

Wielu z nas chce po prostu mieszkać lepiej i jeszcze bardziej czuć się u siebie. To oznacza nadanie wnętrzom charakteru: uzdolnieni odnawiają meble (np. stare fotele, dorwane na OLX), ambitni remontują wnętrza: sypialnię, by była oazą odpoczynku czy pokoje dzieci, które jak wiadomo, szybko się „zużywają”. Ostateczny krok? Przeprowadzka! Z mieszkania do domu, z centrum na obrzeża, z wynajmowanego na swoje – „planuję sprzedaż mieszkania i wyprowadzkę po… 31 latach! Nowe już się buduje więc nadejdzie dzień, w którym nie oglądając się za siebie założę okulary pilotki, z pewnym siebie uśmiechem wsiądę do auta i będę mknąć przed siebie w nowy rozdział.” Budowa domu nie musi oznaczać jednak przeprowadzki – są i tacy, którzy w planach mają projekt pt.”domek letniskowy.”

Niezależnie od tego,czy przed Tobą powieszenie na ścianie obrazu czy znalezienie działki pod budowę domu, trzymamy kciuki, by Twój dom stał się w przyszłym roku bardziej Twój, w środku panował nie tylko porządek (który sam się robi), ale przede wszystkim atmosfera sprzyjająca domownikom!

Odważne zmiany? Wygraj w konkursie Adresujemy Marzenia!

Czasem realizacja marzeń i postanowień noworocznych wymaga sporych nakładów finansowych i motywacji. Tu może pomóc… zwycięstwo w konkursie Adresujemy Marzenia! Konkurs Adresujemy Marzenia organizowany przez obido i Otodom to szansa na wygranie aż 100 tys. złotych na wykończenie domu lub mieszkania! Jak wygrać? Spróbować sił może każdy, kto między 21 stycznia 2022 r. a 28 lutego 2023 r. nabył lub kupi mieszkanie od dewelopera. Następnie należy wypełnić formularz konkursowy na adresujemymarzenia.otodom.pl i odpowiedzieć na pytanie konkursowe: jakie jest Wasze największe marzenie związane z nowym mieszkaniem / domem?

Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu oraz tutaj: Konkurs „Adresujemy marzenia” – wygraj 100 tys. pln z Otodom!

Jeśli na Twojej liście również figuruje przeprowadzka, zajrzyj na Otodom!

Back to top button